• Dolar Alış 31.1071TL
  • Dolar Satış 30.9829TL
  • Euro Alış 33.6729TL
  • Euro Satış 33.5385TL

ABD’li senatöre beyin tümörü teşhisi

Gözündeki kan pıhtısının alınması için ameliyat edilen Senatör McCain’in beyninde tümöre rastlandığı açıklandı.

ABD’nin Arizona eyaleti senatörü ve eski reis adayı Cumhuriyetçi John McCain’e beyin tümörü teşhisi konulduğu bildirildi.

McCain’in ofisinden yapılan açıklamada, senatörün sol gözünde bulunan kan pıhtısının giderilmesi için Arizona’nın Phoenix kentinde bir klinikte ameliyat edildiği belirtildi.

Açıklamada, McCain’in ameliyat sonrası yapılan doku patolojisinde kan pıhtısına bağlı olarak beyin tümörüne rastlandığı duyuruldu.

Senatör McCain’in ve ailesinin kemoterapi ve radyasyon tedavisi iç tedavi yöntemlerini değerlendirdiği aktarılan açıklamada, “Senatör McCain son birkaç gündür gelen desteği takdirle karşılıyor. Arizona’daki evinde ailesinin yanında iyileşirken morali oldukça yerinde.” bilgisi paylaşıldı.

McCain, başkanlığını yaptığı Silahlı Hizmetler Komitesinin dünkü toplantısına katılmamıştı.

ABD Başkanı Donald Trump da kendisini sıkça eleştiren McCain’e “geçmiş olsun” dileğini iletti. Trump, yaptığı kısa açıklamada, “Senatör John McCain her vakit mücadeleci olmuştur. Benim ve Melania’nın duaları Senatör McCain, Cindy ve tüm ailesi iledir. Geçmiş olsun.” ifadelerine yer verildi.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN