• Dolar Alış 31.1467TL
  • Dolar Satış 31.0224TL
  • Euro Alış 33.7565TL
  • Euro Satış 33.6218TL

ABD’li Savunma Bakanından Dikkat Çeken Paylaşım

İdlib bölgesinde yaşananlar neticesinde tüm Dünya’nın gözü NATO ve Türkiye münasebetleri üzerinde. Her Rusya ve Türkiye ilişkisi gerginleştiğinde strateji odaklarının en dikkat ettiği diyaloglar ABD, NATO ve Türkiye diyaloglarıdır. Yakın zaman içerisinde #WeAreNATO etiketinin üretilmesi, bu konseptte paylaşımlarda Türkiye’nin ön plana çıkarılması hep bu olayların neticesi olarak değerlendiriliyor.

 

Tüm bu paylaşımlar diplomatik ilişkilerde tarafların masaya otururken konumlarını belirlemek açısından yapılan paylaşımlar olarak görülüyor. #WeAreNATO etiketi altında yapılan kurumsal paylaşımlar genel olarak dayanışma ruhunu yansıtsa da ABD Savunma Bakanı Mark Esper’in yaptığı paylaşım biraz daha farklı oldu.

Dikkat Çeken Kare

tuğgenerelşahinığdır

Esper, yaptığı twitter paylaşımında Afganistan’daki NATO varlığına değinerek bu savaşa müttefikleriyle birlikte girdiklerini ve birlikte çekileceklerini, gelecek günlere umutla baktığını belirtti. Paylaşımda kullanılan fotoğraf ise oldukça dikkat çekici. Fotoğraflardaki kişilerden biri Afganistan’nın başkenti Kabil’deki Eğitim, Yardım ve Danışma Birliği Komutanı Tuğgeneral Şahin Iğdır diğeri ise Kararlı Destek Operasyonu Komutanı Orgeneral Austin S. Miller. Tokalaşmada eli yukarıda olan taraf Tuğgeneral Şahin Iğdır. Vücut dili okumalarına göre el sıkışırken bir tarafın elini kendine yakın ve üstte tutması üstünlük göstergesi olarak kabul ediliyor.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN