• Dolar Alış 31.2627TL
  • Dolar Satış 31.1379TL
  • Euro Alış 33.8802TL
  • Euro Satış 33.7450TL

ABD’de Dev Turistik Gemide Corona Virüs Vakası

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, Kaliforniya eyaleti açıklarındaki 3 bin 500 kişilik dev yolcu gemisinde yapılan testlerde 21 kişide yeni tip Corona virüs (Covid-19) tespit edildiğini açıkladı. Tüm tedbirlerin alındığını açıklayan ve gemiyi ticari olmayan bir limana götüreceklerini kaydeden Pence, tüm yolculara test uygulanacağını ifade etti. Dev yolcu gemisindeki 3 bin 500 kişi arasında salgının yayılmış olma ihtimali yetkilileri korkutuyor.

ABD Genelinde Ölenlerin Sayısı Artıyor

Diğer yandan ABD genelinde Corona virüs sebepli ölümlerin 15’e ulaştığı açıklandı, virüs görülen eyalet sayısının da 25’e yükseldi. ABD’de ilk olarak Washington eyaletinde ortaya çıkan virüs, daha sonra başka eyaletlere de sıçramıştı. İlk olarak Aralık 2019’da Çin’in Wuhan bölgesinde görülen Corona virüs sebebiyle dünya genelinde 100 binden fazla kişide virüs vakası rastlanırken ve 3 binden fazla kişinin hayatını kaybetti.

market-yogunlugu

Tüm dünyayı vuran Corona virüs paniği ABD’de de artıyor. Bu panik bazı büyük kentlerde süpermarketlerde uzun kuyruklar oluşmasına sebep oldu.

raflar-bos

ABD’de Corona virüs vakalarının sayısının artmasıyla birlikte New York ve Kaliforniya gibi büyük kentlerde panik yaşanmaya başladı. Halk özellikle süpermarketlerde ve tıbbi malzeme reyonlarında rafları boşalttı.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN