• Dolar Alış 31.1467TL
  • Dolar Satış 31.0224TL
  • Euro Alış 33.7565TL
  • Euro Satış 33.6218TL

Web Siteniz İçin Canlı Chat Uygulaması: JivoChat

Müşteriyle birebirde iletişime geçmek, mekanik cevaplardan ziyade sorulara verilen tam ve yerli yerinde yanıtlar muhakkak ki müşteri memnuniyetinde oldukça önemli. JivoChat, piyasada bulunan birkaç ücretsiz çok kanallı canlı sohbet uygulamalarından birisi. E-ticaretten müşteri hizmetlerine, teknolojiye ve daha pek çok çeşitli sektörden küçük ve orta ölçekli işletmelere yardımcı oluyor.

Sektörlerden bağımsız, website sahiplerinin hepsinin ortak bir amacı var: benzersiz bir deneyim sağlayarak müşterilerini etkilemek. Firmalar sıkı rekabet koşullarında bir adım öne geçebilmek için müşteri memnuniyeti konusunda fark yaratacak çözümler için çok çalışıyor. Bunların en bilinenlerinden biri ise müşterinin website üzerinden anında soru sormasını sağlayan ve eş zamanlı yanıt almasına fırsat veren JivoChat. Websitesine entegre edilen JivoChat uygulamasıyla bunu hakkıyla yapmanız mümkün. Hem potansiyel müşteri için sorularını sormasını sağlayan hem de satıcı için sonradan oluşabilecek e-mail ve telefon trafiğini engelleyen JivoChat satış kanallarından en önemlisi haline gelmiş durumda. Müşterinin iletişime geçmesini beklemeden direkt olarak sitedeki müşteriye yazma imkanı da veren uygulama hem telefonda hem de bilgisayarda kullanılabiliyor.

unnamed

Doğrudan akıllı telefonunuzdan arayın! 

Kulağa mantıklı geliyor, değil mi? Arama hizmetleri özellikleri artık Jivo mobil uygulamasında kullanılabiliyor. Kendinizi çok kanallı hale getirerek müşterilerinizle olan tüm iletişimler tam anlamıyla parmaklarınızın ucunda. Uygulama özellikleri sayesinde müşteri ile konuşurken kullanabileceğiniz ve verdiğiniz yanıtları daha kaliteli hale getirecek özellikleri mevcut. Bunlara biraz göz atalım. Doğrudan Jivo uygulamasından arama yapın, aranın ve geri arama alın. Bu işlev, bir müşteriyi arama hatırlatması aldığınızda ama dizüstü bilgisayarınız yakınınız da değilse daha iyi çalışıyor. Uygulama bildirimlerini etkinleştirmeyi unutmayın, aksi takdirde bildirimleri almazsınız. Hoparlörü açın veya mikrofonu geçici olarak sessize alın yahut aramayı başka bir temsilciye aktarın. Canlı sohbete geçin ve sorunsuz bir şekilde aramaya geri dönün. Görüşmeyi sürdürürken başka diğer uygulamaları da kullanabilirsiniz. Geçerli bakiye tutarınız ve giden arama numarası olarak kullanmak istediğiniz telefon numarası buradan da görüntülenebilir. IPhone’larda sistemin özellikleri telefonun kendi çağrı kayıtları ile bir entegre edildi: Telefonunuzun standart çağrı listesinde de uygulama aracılığıyla çağrıları görüntüleyebilirsiniz. Android telefonlara ait başka özellikler de mevcut. Web sitesinde, bir e-postada veya başka bir uygulamada telefon numarasına tıkladığınızda, telefonunuz size bir seçenek sunacaktır: bunlar “normal “telefon görüşmesi yapın veya “Jivo üzerinden arama yapın” şeklinde.

Öte yandan konuşulan müşteriyi kategorilere ayırarak takip etmenizi de sağlıyor. Kategorilerde dört durum mevcut, bunlar: “Yeni”, “Daha sonra iletişim kurun”, “Tamamlandı” ve “Müşterimiz değil”. Müşteri profillerinize istediğiniz sayıda etiket ekleyebilirsiniz. Bu “Yönetim – Müşterilerle çalışma” bölümünde yapmak daha kolaydır. Konuşmadan çıktığınızda “Daha sonra iletişim kurun” durumunu seçtiğinizde, otomatik olarak size bir hatırlatma oluşturulur. Hatırlatıcılar, ayarlar sekmesindeki “Hatırlatıcı yarat” kutusunu işaretlenerek herhangi başka bir durum için etkinleştirilebilir.

Diğer taraftan, kontrol panelindeki her konuşma için bir sorumlu temsilci atayabilirsiniz. Bu, ekibinizdeki görevlerin dağıtımına yardımcı olur ve daha fazla müşteriye bağlı işleme sebep olur. Son indirimler hakkında potansiyel alıcıya e-posta gönderebilir veya bildirim gönderebilirsiniz. Tekrarlanan müşteri talepleri, her bir müşteriye atanan sorumlu temsilciye gönderilecektir. Ancak bu, sorumlu temsilcinin her zaman çevrimiçi olması gerektiği anlamına gelmez. Eğer temsilci 12 saniye içinde yanıt vermez ise, bildirim her zamanki gibi diğer temsilcilere gönderilir. Müşteriler sekmesindeki Arşiv adlı bölümde, müşterilere atanan durumları ve ilgili sorumlu temsilciyi bulabilir ve kontrol edebilirsiniz.

Uygulama özellikleri 

 

1. Ziyaretçileri Takip Edin 

JivoChat canlı sohbet yazılımını kullanarak, web sayfanıza göz atan ziyaretçilerinin tam sayısını takip edebilirsiniz. Özellikle, şunları yapabilirsiniz:

  • Bulundukları şehir gibi demografik ziyaretçi verilerini görebilirsiniz
  • Kullandıkları cihazı tanımlayabilirsiniz: Android uygulaması, masaüstü
  • Ziyaretçinin tıklama kaynağına ve yönlendiren diğer alan adı verilerine göz

Ziyaretçileri izleme olanağı, web sitenizi her ziyaret ettiklerinde yeni olası satışlarınızı tanımlamanızı sağlar, dijital pazarlama kampanyalarınızı doğrulamanıza, kampanyaların başarı şanslarını ölçmenize yardımcı olur ve müşteri tabanınızı nereye hedefleyeceğiniz konusunda fikir verir. Hizmetlerini kullanmaya başlayacaksanız, masaüstü uygulamasından her şeyi yapılandırmanız gerekir.

 

2. Proaktif Davetiyeler: Akıllı Tetikleyiciler 

Proaktif Davetiyeler, yani Akıllı Tetikleyiciler- Jivo müşterilerinin en çok kullandığı özelliklerden biridir. Bu özellik çevrimiçi müşteri hizmetinde devrim yapma potansiyeline sahiptir. Peki neden? Bu özellik ile ziyaretçileri izleyebilir ve tanımlayabilir, ayrıca onlara sohbet kutucuğu gibi açılır pencereler ile iletişime geçebilirsiniz. İndirimler, ipuçları ve tavsiyeler, bir sorunu çözme konusunda yardım ve daha fazlasını sunmak için harekete geçirici mesajla benzersiz ziyaretçilerinizle en alakalı özel mesajlar oluşturabilirsiniz. Müşterilerin destek numaranızı aramasını veya sizi aramasını beklemeyin. Bunun yerine, sohbete başlayarak müşterilerinizi dikkat, rahatlık ve yüksek hizmet kalitesiyle şaşırtmak için JivoChat’ın Akıllı Tetikleyicilerini kullanabilirsiniz.

 

3. JivoChat Mobil Uygulaması 

Artık masaüstü bilgisayarlarımızda gerçekleştireceğimiz herhangi bir görevi gerçekleştirmek için mobil cihazlarımıza güvenebiliriz. Bu müşterilerimiz ile olan konuşmalarımızda da farklı değildir. JivoChat’in mobil uygulamsıyla, nerede olursanız olun Jivo platformu üzerinden kısa mesaj göndererek veya geri arama aracını kullanarak müşterilerinize yardımcı olmaya devam edebilirsiniz. Bu şekilde, masanızdan uzaklaşmanız gerektiğinde müşterilerinizi ihmal etmekten endişe etmenize gerek kalmayacaktır. Unutmayın, Jivo çok kanallı bir hizmet platformudur, masaüstünüze kullanmasanız bile canlı sohbet, Facebook mesajı gibi diğer iletişim araçlarıyla müşterilerle konuşmanıza devam edebilirsiniz.

 

4. Entegrasyonlar

 Mobil uygulaması aracılığıyla ziyaretçilere yardımcı olmanın yanı sıra, JivoChat müşterileri CRM’ler, mesajlaşma, uygulamalar, iş araçları ve daha pek çok entegre sistemi kullanıyor. Zapier, OpenCart, WordPress, en sevdiğiniz sosyal medya platformu ve daha pek çoğu ile entegre edilebilir. Entegrasyonlar, mesajlarınıza kolay bir erişim sağlar ve sohbet geçmişinizi tek bir platformda toplamanıza yardımcı olur.

 

5. Arama Servisleri: Geri Arama 

Bir ankete göre, telefon üzerinde müşteri desteği müşteriler tarafından en kötü hizmet kanalı olarak kabul edilmektedir. Bu düşük memnuniyet oranının temel nedenlerinden biri, birçok müşterinin deneyimlediği uzun bekleme süresidir. Eminim siz de bir sorununuzu çözülmesi için beklerken “bekletme” müziğini dinlemişsinizdir. Bu sinir bozucu olabilmektedir. Tam da bu yüzden gerçek zamanlı bir geri arama uygulaması bu sorunu çözebilir. JivoChat Geri Arama özelliği, müşterilerinizi doğrudan Jivo uygulamasından arama talep etmesini sağlar. Ayarlarınızı ziyaretçilerinizin 30 saniyeden fazla bekletmemek için ayarlayabilirsiniz. Neyse ki, sohbet uygulamamız bu soruna da çözüm sunarak müşterilerinizin telefon üzerinden müşteri hizmetlerine bakış açısını tamamen değiştirmenize yardımcı olacaktır.

tr-img_IndexDesktopApp

 

Aşağıdaki linke tıklayarak JivoChat uygulamasını edinebilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz, 

https://www.jivochat.com/?partner_id=15142&pricelist_id=104&lang=en

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN