• Dolar Alış 31.1467TL
  • Dolar Satış 31.0224TL
  • Euro Alış 33.7565TL
  • Euro Satış 33.6218TL

Amerika – Türkiye Arası Saat Farkları

Amerika’da dört farklı zaman dilimi vardır. Bu zaman dilimlerinin isimleri, doğudan batıya Eastern, Central, Mountain ve Pacific’tir.

Türkiye’nin 2016 yılı güz dönemimde saatlerini bir saat geriye alma uygulamasından vazgeçmesiyle birlikte, önceden var olan saat farkları bir saat artmıştır.

ABD’deki zaman dilimleri ve Türkiye arasındaki saat farkları aşağıdaki gibidir:

Eastern Time Zone : Amerika Doğu zaman diliminde olan eyaletler ile Türkiye arasında 8 saat fark var. Burada bulunan eyaletler: CT Connecticut, DC District of Columbia, DE Delaware , FL Florida, GA Georgia, IN Indiana, KY Kentucky (D), ME Maine, MD Maryland , MA Massachusetts , MI Michigan , NH New Hampshire, NJ New Jersey, NY New York, NC North Carolina, OH Ohio, PA Pennsylvania, RI Rhode Island, SC South Carolina , TN Tennessee (D), VT Vermont, VAVirginia ve WV West Virginia.

Central Time Zone : Amerika’daki central time bölgesindeki eyaletler ile Türkiye arasında 9 saatlik bir zaman farkı var. Bu eyaletler: AL Alabama, AR Arkansas, FL Florida (Batısı), IL Illinois, IN Indiana (GB / KB), IA Iowa, KS Kansas, KY Kentucky (B), LA Louisiana, MI Michigan (B), MN Minnesota, MS Mississippi, MO Missouri, NE Nebraska, ND North Dakota, OK Oklahoma, SD South Dakota (D), TN Tennessee (B), TX Texas ve WI Wisconsin ‘dir.

Mountain Time Zone : Bu saat dilimindeki eyaletler ile Türkiye arasında 10 saatlik bir fark var. Bu eyaletler:  AZ Arizona, AZ Arizona (Navajo), CO Colorado, ID Idaho (G),KS Kansas (B), MT Montana, NE Nebraska (B), NM New Mexico, ND North Dakota (B), OR Oregon (D), SD South Dakota (B), TX Texas (B), UT Utah, WY Wyoming ‘dir.

Pacific Time Zone : Amerika’nın batı Pasifik Okyanusu tarafındaki eyaletler ile Türkiye arasında zaman farkı 11 saat. CA California, ID Idaho (K) , NV Nevada , OR Oregon ve WA Washington eyaletleri gibi.

Alaska Time Zone : AK Alaska eyaleti ile Türkiye arasında saat farkı 12 dir.

Hawaii Time Zone : HI Hawaii ile olan zaman farkı ise 13 – 14 saattir.

 

Eyaletlerin yanında parantez içerisinde verilen harflerin ifade ettikleri:

B: Eyaletin batı kısmının o zaman diliminde bulunduğunu ifade eder.
D: Eyaletin doğu kısmının o zaman diliminde bulunduğunu ifade eder.
K: Eyaletin kuzey kısmının o zaman diliminde bulunduğunu ifade eder.
G: Eyaletin güney kısmının o zaman diliminde bulunduğunu ifade eder.
KB: Eyaletin kuzeybatı kısmının o zaman diliminde bulunduğunu ifade eder.
GB: Eyaletin güneybatı kısmının o zaman diliminde bulunduğunu ifade eder.
KD: Eyaletin kuzeydoğu kısmının o zaman diliminde bulunduğunu ifade eder.
GD: Eyaletin güneydoğu kısmının o zaman diliminde bulunduğunu ifade eder.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN