• Dolar Alış 8.1951TL
  • Dolar Satış 8.1624TL
  • Euro Alış 9.7470TL
  • Euro Satış 9.7081TL

Trump Sosyal Medyaya Geri Dönüş için Hazırlanıyor

6 Ocak’ta Washingon DC’de, 5 kişinin hayatını kaybettiği Kongre baskını sonrası olaylı bir şekilde görevden ayrılan ABD Eski Başkanı Donald Trump, aktif olarak kullandığı sosyal medyaya dönüş için hazırlıklara başladı.

Seçim sonuçlarını kabul etmeyen Trump, 6 Ocak’ta düzenlediği miting ile destekçilerini galeyana getirmiş ve protestolar Kongre baskını ile sonuçlanmıştı.

Başvuru yaptı... Trump'tan geri dönüş için ilk adım! - Dünyadan Haberler

Yaşanan olaylarda 1’i polis 5 kişi hayatını kaybetse de sonrasında Trump hakkında ikinci kez azil soruşturması yürütülmüş ancak çoğunluk sağlanamayınca aklanmıştı.

Gelişmeler sonrası Trump’ın Facebook, Twitter, Instagram, YouTube gibi pek çok sosyal medya hesabı kalıcı olarak askıya alınmıştı.

Bu gelişmelerle de Trump aktif olarak kullandığı ve başkanlığa seçilmesinde büyük öneme sahip sosyal medyadan uzak kalmak zorunda kalmıştı.

Trump - Facebook Davası

ABD medyasından gelen son haberlere göre Trump sosyal medyaya dönüş için hazırlıklara başladı.

Business Insider’ın haberine göre, eski başkan Donald Trump, platforma yeniden katılmak için Facebook Gözetim Kurulu’na bizzat kendisi başvurdu.

Dünyanın dört bir yanından 20 uzmandan oluşan bir ekip olan Gözetim Kurulu, Facebook’un Trump’ın hesabını kalıcı olarak askıya alma kararını gözden geçirecek.

Facebook Gözetim Kurulu, Zuckerberg'i Devre Dışı Bıraktı

Gözetim Kurulu sözcüsü Business Insider’a yaptığı açıklamada, “Trump’ın Facebook ve Instagram hesaplarıyla ilgili Gözetim Kurulu’na bir kullanıcı beyanının ulaştığını teyit edebiliriz. Ancak kurul kararını açıklayana kadar bu konu hakkında başka yorum yapmayacağız” dedi.

Geçen yıl hayata geçen ve şu ana kadar beş davaya karar veren Facebook Gözetim Kurulu’nun Trump’ın platformda kalıp kalamayacağına karar vermek için toplam 90 günü bulunuyor. Kurul tarafından alınacak kararın Facebook için bağlayıcı olduğu ifade ediliyor.

En son gelişmeleri takip etmek için Instagram kanalımız: amerikadabugun

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN