• Dolar Alış 32.9559TL
  • Dolar Satış 32.8243TL
  • Euro Alış 35.7406TL
  • Euro Satış 35.5980TL

Travis Scott Astroworld Konseri Hakkında İlk Kez Konuştu

ABD’li rap müzik sanatçısı Travis Scott, Teksas’ın Houston kentinde 10 kişinin hayatını kaybettiği konser hakkında ilk kez konuştu ve yaşananlardan haberi olmadığı için konsere devam ettiğini söyledi.

Charlamagne Tha God isimli radyo sunucusun programına konuk olan Rapçi Scott, Houston’daki Astroworld Müzik Festivali’nde yaşanan kargaşa sonrasında, kendisine ölenlerin olduğunun söylenmediğini, bunun için şarkı söylemeye devam ettiğini iddia etti.

ASTROWORLD: Crisis and Aftermath – Dodger Media Online

Siyahi sanatçı, “Hayranlarımın ve yakınlarının yaşadıkları gerçekten acıtıyor. Hala kafamı toparlamaya çalışıyorum” dedi.

Travis, bazı seyircilerin sahneye atladığı anda bile sadece konseri bitirmesinin söylendiğini, yaşanan trajik olayın detaylarını ancak basın toplantısında öğrenebildiğini belirterek organizasyonu suçladı.

Performanslarının öfke kültürünü teşvik ettiğini kabul etmeyen sanatçı, konserlerinde “şeytani ritüeller” olduğu yönündeki sosyal medya iddialarını da “Ben bir Tanrı adamıyım” diyerek reddetti.

Travis Scott: Astroworld Festival crowd surge led to deadly crush in Houston

Houston’daki Astroworld Festivali’nde 5 Kasım Cuma yerel saatle 21.00’de rapçi Travis Scott’un sahne aldığı sırada çıkan izdihamda, yaşları 9 ila 27 arasında değişen 10 kişi hayatını kaybetmiş, yüzlerce kişi yaralanmıştı.

Scott, ölenlerin olduğu hadisede konseri 40 dakika daha devam ettirdiği için toplumun tepkisiyle karşılaşmıştı. Sanatçının izdihamda ölen ve yaralananlar için yaptığı yardım çağrısı mağdurların kızgın aile yakınları tarafından reddedilmişti.

En son gelişmeleri takip etmek için Instagram kanalımız: amerikadabugun

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN