• Dolar Alış 8.1951TL
  • Dolar Satış 8.1624TL
  • Euro Alış 9.7470TL
  • Euro Satış 9.7081TL

Moderna Mutasyonlu Virüse Karşı ABD Hükümetiyle Birlikte Çalışmalara Başladı

Moderna, ABD hükümeti ile birlikte koronavirüsün mutasyonlarına karşı bir ek aşı üzerinde çalıştıklarını duyurdu.

ABD menşeili biyoteknoloji firması koronavirüsün piyasadaki aşılara karşı daha dirençli olabilecek Güney Afrika mutasyonuna karşı kullanılması amaçlanan ek aşı için gerekli ham maddelerin üretildiğini açıkladı.

İncelenmek üzere Ulusal Sağlık Enstitüleri’ne gönderildi

Ek aşı üzerinde çalışılması için Moderna’nın koronavirüs aşısının da incelendiği ABD Ulusal Sağlık Enstitüleri’ne gönderildi. Moderna koronavirüsün yeni mutasyonları ile mücadele etmek için birkaç potansiyel yöntem üzerine çalışıyor.

Moderna edges Pfizer in COVID-19 vaccine effectiveness—and refrigeration

Daha önce koronavirüs geçirmemiş kişiler üzerinde de denemeler yapılacak

Şirket bu yöntemlerden birisinin de koronavirüs aşının iki dozuna ek olarak Güney Afrika’da ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan mutasyona karşı geliştirilen ek aşının da uygulanması olduğunu açıkladı.

Şirket daha önce koronavirüs aşısı olmayan ve koronavirüs geçirmemiş kişilere de koronavirüs aşısı ve ek aşının birlikte uygulanması üzerine de denemeler yapacak.

Aşı üretimi hedefi 1 milyar doz

Moderna aynı zamanda 2021 yılı aşı üretim hedefini 600 milyon dozdan 700 milyon doza yükseltti. Üretim süreçlerinde yapılaştırılacak iyileştirmeler ile aşı üretiminin bu yıl içerisinde 1 milyar doz seviyesine çıkarılması için çalışma yürütülüyor.

En son gelişmeleri takip etmek için Instagram kanalımız: amerikadabugun

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN