• Dolar Alış 8.3141TL
  • Dolar Satış 8.2809TL
  • Euro Alış 10.1060TL
  • Euro Satış 10.0657TL

Küba, ABD Seçimlerine Müdahele Ettiği İddiasını Yalanladı

Küba Dış İlişkiler Bakanlığının (Minrex) ABD Masası Genel Direkötürü Carlos Fernandez de Cosso, ABD’de geçtiğimiz sene düzenlenen Başkanlık seçimlerine Küba’nın müdahalesi olduğu iddialarını yalanladı.

Statement by Carlos Fernández de Cossío, General Director for U.S. Affairs  on U.S. State Department's false accusations | CUBADIPLOMATICA
Carlos Fernandez de Cosso

ABD Ulusal Güvelik Komisyonu tarafından hazırlanan ve dün gizliliği kaldırılan raporda, Rusya, İran, Venezuela ve Küba’nın Başkan Joe Biden ve eski Başkan Donald Trump arasındaki 2020 Başkanlık seçimlerine müdahale etmek için operasyonlar gerçekleştirdiği ifade edilmişti.

Raporun ardından Küba’dan iddialara yalanlama geldi. Küba Dış İlişkiler Bakanlığının (Minrex) ABD Masası Genel Direkötür Carlos Fernndez de Cosso sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Küba’nın ABD seçimlerine müdahale ettiği veya müdahale etmeye çalıştığı iddiaları yanlıştır. Bu ABD hükümeti tarafından onaylanan propaganda ve iftira amacıyla ülkemize atılan bir iftiradır. Yalan söylemek, Küba’ya karşı kirli savaşın her zaman bir parçası olmuştur” dedi.

En son gelişmeleri takip etmek için Instagram kanalımız: amerikadabugun

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN