• Dolar Alış 7.4121TL
  • Dolar Satış 7.3825TL
  • Euro Alış 8.9931TL
  • Euro Satış 8.9572TL

Koronavirüs Kara Cuma’yı da Etkiledi

ABD’de her yıl geleneksel olarak Kasım ayının son perşembe günü kutlanan Şükran Günü’nün ertesi günü mağazaların büyük indirimler yaptığı Kara Cuma alışverişlerini salgın hastalık korkusu olumsuz etkiledi.

New York’ta her yıl büyük mağaza ve alışveriş merkezlerinde binlerce kişinin oluşturduğu uzun kuyruklar bu yıl olmadı. ABD’de, koronavirüs yüzünden en fazla can kaybının yaşandığı kent New York’ta, salgın korkusu tüketicileri mağazalara gitmek yerine online sipariş vermeye yöneltti.

Ülke genelinde, salgın hastalık nedeniyle Kara Cuma alışverişlerinde mağazalarda geçtiğimiz yıllara göre kalabalıkların önemli ölçüde azaldığı kaydedildi.

Black Friday a big flop as Brit high streets left empty on day of sales -  Daily Star

Her sene izdiham yaşanan mağazalar boş kaldı

New York’ta her Kara Cuma binlerce kişinin uzun kuyruklar oluşturduğu ünlü mağaza Macy’s’in kapılarını Kara Cuma alışverişlerine açmasından itibaren çok az sayıda tüketicinin yüz yüze alışveriş yapmayı tercih ettiği belirtildi.

New York’ta, birçok ünlü markanın bulunduğu alışveriş merkezi Manhattan Mall’un da bu yıl az sayıda kişi tarafından ziyaret edildiği kaydedildi.

New York’ta, Best Buy, Walmart, Home Depot, Target gibi birçok ünlü mağazalar zincirinde de ‘Kara Cuma’ nedeniyle ne uzun kuyruklar oluştu ne de kalabalıklar meydana geldi.

En son gelişmeleri takip etmek için Instagram kanalımız: amerikadabugun

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN