• Dolar Alış 8.3141TL
  • Dolar Satış 8.2809TL
  • Euro Alış 10.1060TL
  • Euro Satış 10.0657TL

Kanada’dan Rusya’ya Yeni Yaptırım

Kanada, Rusya’nın Kırım’ı ilhak etmesi nedeniyle uyguladığı yaptırımlara bir yenisini ekledi.

Kanada Dışişleri Bakanı Marc Garneau, 2 kişi ve 4 kurumun yaptırım listesine alındığını duyurdu.

New pre-departure COVID-19 testing requirements come into effect for all  air travellers flying into Canada | Philippine Canadian Inquirer
Marc Garneau

Buna göre listede Grand Service Express Genel Direktörü Aleksander Ganov ve Mostottrest Genel Direktörü Leonid Rizenkin’in yanı sıra Lenpromtransproyekt şirketi, Berkakit-Tommot-Yakuts Demiryolu İnşaat İdaresi, Kırım Federal Demiryolu İdaresi ve First Crimean sigorta şirketleri yer aldı.

Grand Service Express, Rusya ve Kırım arasında tren seferleri gerçekleştirirken Mostottrest Kerch boğazındaki köprünün yapımını üstlendi.

Yaptırımlar kapsamında listede ismi bulunan kişi ve kuruluşların varlıkları donduruluyor. Kanada’da yaşayanlar ve yurt dışında yaşayan Kanadalılar bu kişi ve kuruluşlarla iş yapmaktan men ediliyor.

Garneau Rusya’nın Ukrayna’nın egemenliğini, toprak bütünlüğünü ve uluslararası kanunları ihlal etmekten vazgeçme çağrılarını yok saydığını belirterek yeni yaptırım karararı almaktan çekinmeyeceklerini açıkladı.

Avrupa Birliği, Avustralya, İngiltere ve Cayman Adaları benzer kararlar almış Moskova yönetimi de yaptırımlara karşılık vereceklerini ilan etmişti.

En son gelişmeleri takip etmek için Instagram kanalımız: amerikadabugun

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN