• Dolar Alış 8.1951TL
  • Dolar Satış 8.1624TL
  • Euro Alış 9.7470TL
  • Euro Satış 9.7081TL

İki Doz Pfizer/BioNTech Aşısı Olan Kongre Üyesi Koronavirüse Yakalandı

Demokratların Kongre üyesi Stephen Lynch’in, iki doz Pfizer/BioNTech aşısı vurulduktan sonra koronavirüse yakalanması ABD’nin ve dünyanın gündemine oturdu.

Stephen Lynch

Demokrat Partili Kongre üyesi Lynch’in sözcüsü Molly Rose Tarpey’in aktardığına göre, hafta başında ofisindeki bir çalışanda enfeksiyon tespit edildikten sonra yapılan tetkikte kongre üyesinin test sonucu pozitif çıktı.

CNN’de yer alan habere göre, Lynch’in belirti göstermediğini ve evinde karantinada bulunduğunu kaydeden Tarpey, Lynch’in bir süre uzaktan çalışacağını aktardı.

Her iki doz da vurulmuştu

Tarpey, Lynch’e Başkan Joe Biden’ın 20 Ocak’taki göreve başlama töreninden önce Pfizer/BioNTech aşısının ikinci dozunun uygulandığının altını çizdi.

Mutasyon geçirmiş koronavirüse karşı etkisinin tartışılmasına neden oldu

Lynch’in Biden’in yemin töreninden sonraki testi negatif çıkmıştı.

Batılı ülkelerde toplu aşılamada kullanılan BioNTech/Pfizer ve Moderna’nın iki dozlu aşılarının semptomatik Kovid-19’u önleme oranları, yaklaşık yüzde 95 olarak açıklanmıştı.

Ancak bu açıklamaların yapıldığı dönemde, koronavirüsün Britanya ve Güney Afrika’daki mutasyon geçirmiş, daha bulaşıcı varyantları henüz ortaya çıkmamıştı.

En son gelişmeleri takip etmek için Instagram kanalımız: amerikadabugun

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN