• Dolar Alış 18.8713TL
  • Dolar Satış 18.7960TL
  • Euro Alış 20.3332TL
  • Euro Satış 20.2521TL

Social Enterprises LLC ekibi CES 2023 Las Vegas Fuarında

Her yıl Ocak ayında Las Vegas’da Consumer Electronics Association tarafından düzenlenen tüketici elektroniği fuarı olan CES’e bu yıl Türkiye Bakan düzeyinde katıldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda çalışan İstanbul Kalkınma Ajansı’nın (İSTKA) desteğiyle fuara katılan 52 Türk teknoloji girişiminin bulunduğu İstanbul Pavilyonu’nda kutu oyun tasarım sürecini dijitalleştirip sınırlamaları ortadan kaldıran ve oyun deneyimini geliştiren, programlanabilir ve dijital bir küp olan Evodice’ı temsilen ve Evodice’a CFO’luk hizmeti veren Social Enterprises LLC’den Samet Oynamış da katıldı.

“Bu fotoğraf beni inanilmaz heyecanlandırıyor!”

Fuar hakkında amerikadabugun.com’a değerlendirmelerde bulunun ve bünyesinde amerikadasirket.com, delawaresirket.com ve delawareagency.com gibi siteleri barındıran Social Enterprises’ın CEO’su Enrolled Agent / CAA Samet Oynamış ” Amerika’da düzenlenen CES 2023’ye adeta Türk girişimciler imza attı. Birbirinden inovatif ve başarılı 53 Start-up bugüne kadar ülkemizden en büyük katılımını gerçekleştirdi. Bu harika atmosferde yer almak benim için oldukça gurur verici. CES, çığır açan teknolojilerin ve küresel yenilikçi projelerin tanıtım imkani bulduğu dünyanın en büyük teknoloji fuarı. Bu devasa etkinlikte bu yıl birbirinden başarılı ve heyecanlı Türk girişimcilerle yer almanın ve Evodice ‘i Amerika’da temsil etmenin mutluluğunu yaşıyorum. Bizler için bu etkinliği organize eden İstanbul Kalkınma Ajansı’na, bu güzel günde bizi geleceğin teknolojisi ve girişimlerini tanımak ve geliştirmek için bir araya getirdikleri için minnettarım.”

 

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın Fuar ziyareti

Fuara katılan tüm Türk teknoloji girişimcilerinin standlarını ziyaret eden, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank incelemelerde bulundu.

Türk girişimcilerin geliştirdiği teknolojiler hakkında bilgi alan Varank’a ziyaretinde, Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Hasan Murat Mercan, Türkiye’nin Los Angeles Başkonsolosu Sinan Kuzum, Kalkınma Ajansları Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Şimşek, İSTKA Genel Sekreteri Erkam Tüzgen, Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Cahit Çelik, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) Genel Sekreteri Zeki Durak eşlik etti.

Varank, startupların yanı sıra Türkiye’nin büyük firmalarının da bu fuara geldiğini kaydederek, “Biz bu fuara Türkiye açısından bir başarı hikayesi yazmak üzere ilgimizi sürdüreceğiz. Kalkınma Ajansları’mızla buraya gelecek firmalarımıza desteklerimizi devam ettireceğiz. Buraya gelen firmalarımız da hem yatırım alarak hem ürünlerini pazarlayarak güzel başarılar elde edecekler.” değerlendirmesinde bulundu.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN