• Dolar Alış 8.3141TL
  • Dolar Satış 8.2809TL
  • Euro Alış 10.1060TL
  • Euro Satış 10.0657TL

FBI’ın Efsaneleşmiş Kayıp Altın’ı Aradığı Ortaya Çıktı

Federal Soruşturma Bürosu (FBI) görevlilerinin, iç savaş sırasında saklandığı düşünülen önemli miktarda altını, Pennsylvania’da ücra bir ormanlık alan içinde üç yıl önce kazarak aradığı ortaya çıktı.

Hükümet belgeleri ile resmi elektronik mesajlara dayandırarak ve FBI’ın da kısmen doğruladığı haberinde, tonlarca olduğu düşünülen altının şu ana kadar bulunamadığını duyurdu.

FBI agents sought cache of fabled Civil War-era gold at Pennsylvania dig  site, government emails show | Fox News

ABD’de artık efsane haline gelen hikayeye göre, 1863 yılında Philadelphia’daki ABD Darphanesine gönderilmek üzere yola çıkan altının ya kaybolduğu ya da çalındığı düşünülüyor.

FBI, üç yıl önce başlatılan aramalarının “kültürel miras araştırmaları” çerçevesinde gerçekleştiğini ancak bir sonuç alınamadığını duyurdu.

FBI was searching for gold at Pennsylvania dig site, emails say | WJBF

FBI görevlilerinin bölgede araştırmalarına katkıda bulunan ismi açıklanmaya bir baba ve oğlu ise aramaların sonuçsuz kalmadığı görüşünde. Bu baba ve oğlu avukatı Bill Cluck, hükümetin konuyla ilgili daha fazla açıklama yapması için yasal yollara başvurduğu açıkladı.

Bu arada üzerinde altın araması yapılan devlet arazisinin statüsüyle ilgili eyalet yönetimi, merkezi idare, ilgili bakanlık, FBI arasındaki görüş ayrılıkları yüzünden mahkemelerdeki davaların ise hala sürdüğü bildirildi.

En son gelişmeleri takip etmek için Instagram kanalımız: amerikadabugun

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN