• Dolar Alış 8.1951TL
  • Dolar Satış 8.1624TL
  • Euro Alış 9.7470TL
  • Euro Satış 9.7081TL

Sonoko Sakai ile Evde Japon Körisi Yapımı

  • Zamanı: Yarın
  • Tarihler: 14 Nisan 2021 10:24 - 14 Nisan 2021
  • Ücret (Tam): 24.95$
  • Nereden Alınır: https://www.eventbrite.com/e/cooking-at-home-with-sonoko-sakai-japanese-curry-tickets-138841702269?aff=ebdssbeditorialcollection

Sıfırdan Japon körisi yapma atölyesi için Japon mutfak uzmanı Sonoko Sakai’ye katılın.

Etkinlik Hakkında

İyi zamanlarda ve zorlu zamanlarda Japon körisi rahatlatıcı ve besleyicidir – Japonya’da aşçıların haftada en az bir kez yaptığı bir yemek. Bu yemeği pişirmek, Japon ev yemeklerine harika bir giriştir. Küçük parti, özel hazırlanmış köri tozunu kullanarak sıfırdan Japon körisi yapma atölyesi için Japon mutfak uzmanı Sonoko Sakai’ye katılın. Birlikte Japonya’daki köri tarihini, benzersiz baharat karışımını nasıl geliştirdiğini ve bu köri yemenin dünyayı nasıl daha iyi bir yer haline getirmeye yardımcı olduğunu öğreneceğiz. Klasik Japon beyaz pirinci, Sonoko’nun köri tozuyla bir köri tuğlası, ardından bu tuğlayı kullanarak bir Japon tavuğu köri yapacağız. Tencere köpürürken biz de zengin, doyurucu köri için ideal bir eşlik üzerinde çalışmaya başlayacağız: turşu sebze karışımı.

Burada kendinize bir kavanoz Sonoko’nun küçük parti, el yapımı köri tozu sipariş edebilirsiniz. Köri tozu siparişinizde% 10 indirim için CURRY10 promosyon kodunu kullanın. Köri tozunuzu dersten zamanında alacağınızdan emin olmak için 30 Mart’a kadar sipariş vermenizi öneririz. Dersten önce hazırlayabileceğiniz bir DIY köri tozu tarifi de vereceğiz.

MENÜ:

Sonoko Curry Brick – Bir Japon kiler elyafı, ancak bu sefer sıfırdan ve hiçbir yapay koruyucu ve palmiye yağı olmadan yapıldı. Un, tereyağı ve Sonoko’nun köri tozundan yapılmış küçük lezzet bombaları bir tencereye atılmaya ve lezzetli körilere dönüştürülmeye hazır!

Japanese Curry — Sulu sotelenmiş tavuk, mevsim sebzeleri ve Sonoko’nun körili tuğlasından oluşan klasik bir Japon yemeği. Bu köri, doğru kıvama gelene kadar hafifçe kaynatılır ve soya sosu, mirin, pirinç sirkesi ve zencefil gibi klasik Japon baharatları ile tamamlanır.

Japon Pirinci – Çoğu Japon yemeğinin temeli. Mükemmel şekilde buharda pişirilmiş kısa taneli kalroz pirinci, incelikli Japon körisi için ideal bir eşliktir.

Quick Pickle — Salatalık ve turp gibi taze sebzelerin ince dilimlenmiş ve tuz ve şekerle masaj yapılmış bir kombinasyonu. Biraz limon suyunu sıkın ve yemek zamanına kadar yumuşatmak için bir kenara koyun! Ayrıca bir tutam susam tohumu veya ince susamlı kombu yosunu şeritleri de ekleyebilirsiniz.

Yaşamı: Sonoko Sakai, Kaliforniya’da yaşayan bir yazar, öğretmen ve aşçıdır. Japon mutfağında bir uzman olan onun pişirme felsefesi tazelik, mevsimsellik, sadelik, güzellik ve ekonomiye dayanmaktadır. Gıda sektöründe geçirdiği uzun yıllar boyunca tarif geliştirici, yapımcı, kreatif direktör ve aşçılık öğretmeni olarak çalıştı. Japon yemek ve kültürünü dünya çapında tanıtmak için Japon devlet kurumlarıyla çalışmanın yanı sıra, hikayeleri ve tarifleri Los Angeles Times, Chicago Tribune, San Francisco Chronicle, Saveur, Lucky Peach ve Zester Daily’de yayınlandı. Sonoko aynı zamanda bir tahıl aktivisti: Güney Kaliforniya’daki tahıl çeşitlerini onaran ve yetiştiren Tehachapi Tahıl Projesi’nin aktif bir katılımcısı ve savunucusu.

Bonus: Bu sınıftaki tüm katılımcılar, dersten sonra Milk Street Mağazasında% 15 indirim kuponu alacaklar.

Bu etkinlikte sınırlı sayıda yer vardır ve Eventbrite aracılığıyla önceden kaydolmanız gerekir. Bir kayıt, bir cihazı kapsar. Bu etkinlik için Kapalı Açıklamalı Alt Yazı mevcuttur.

Kaydolduktan hemen sonra, Yakınlaştırma toplantısı oturum açma bilgilerini içeren bir onay e-postası alacaksınız. Dersten bir hafta önce (veya bir haftadan daha kısa bir süre önce kaydolursanız 48 saat içinde), bizimle birlikte yemek pişirmek isterseniz, malzemeleri ve ekipmanları nasıl hazırlayacağınıza dair talimatlar alacaksınız.

Dersten sonra, etkinliğin bir kaydının yanı sıra etkinlik sırasında tartıştığımız tarifler ve kaynaklar içeren bir paket alacaksınız. Bu dersle ilgili herhangi bir sorunuz varsa, lütfen cookingschool@177milkstreet.com adresinden iletişime geçmekten çekinmeyin.

Milk Street canlı yayın sınıfları için yapılan ödemeler iade edilemez. Kendinizi katılamayacak durumda bulursanız, bileti başka birine devredebilirsiniz, ancak ücretleri iade edemiyoruz ve tüm ödemeler kesindir.

Canlı akış yemek pişirme derslerinden elde edilen gelir, Milk Street’in The Big Sisters Association of Great Boston, The Boys & Girls Club of Dorchester ve diğer ortaklarla kar amacı gütmeyen çalışmalarını destekler.

Bölgedeki Diğer Etkinlikler

Bölgede Başka Etkinlik Bulunamadı.

Benzer Etkinlikler

İlgili Kategoride Başka Etkinlik Bulunamadı.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN