• Dolar Alış 8.5256TL
  • Dolar Satış 8.4916TL
  • Euro Alış 10.1195TL
  • Euro Satış 10.0791TL

Eski Başkan George Bush Afganistan’dan Çekilmeyi Hata Olarak Nitelendiriyor

Deutsche Welle’nin özel bir söyleşi gerçekleştirdiği eski ABD Başkanı George W. Bush, ABD ve NATO birliklerinin Afganistan’dan çekilmesinin hata olduğunu söyledi. Bush, Merkel’le ilgili değerlendirmeler de yaptı.

ABD’nin 43’üncü Başkanı George W. Bush, Deutsche Welle’nin (DW) Almanya Başbakanı Angela Merkel’le ilgili hazırladığı belgesel için DW Washington Büro Şefi Ines Pohl’ün sorularını yanıtladı. Boston yakınlarındaki evinde yapılan söyleşide Bush, ABD ve NATO birliklerinin Afganistan’dan çekilmesini “hata” diyerek eleştirdi. Bush, “Afgan kadınları ve kız çocukları için tarif edilemez şekilde endişeleniyorum” dedi.

Eski First Lady Laura Bush’un Afgan kadınlarıyla çok zaman geçirdiğini anlatan Bush, eşinin de endişe içinde olduğunu belirterek “Sadece ABD birliklerine değil, aynı zamanda NATO birliklerine de yardım eden tercüman ve personeli düşünüyorum. Bu insanlar acımasız kişiler tarafından katledilmek üzere öylesine geride bırakılmış görünüyor” diye konuştu. Bush, Almanya Başbakanı Angela Merkel’in de benzer şekilde düşündüğünden emin olduğunu söyledi.

En son gelişmeleri takip etmek için Instagram kanalımız: amerikadabugun 

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN