• Dolar Alış 8.1951TL
  • Dolar Satış 8.1624TL
  • Euro Alış 9.7470TL
  • Euro Satış 9.7081TL

ABD’nin Doğu Kesimlerinde Kar Fırtınası Etkisini Sürdürüyor

Dün geceden itibaren ülkenin doğu kesimini etkisi altına alan yılın ilk kar fırtınası, New York’ta ve New Jersey’de hayatı durma noktasına getirdi.

Blustery Snowstorm Wallops New York Region - WSJ

Ulusal Meteoroloji Servisi, kar fırtınasının New York ve New Jersey eyaletlerinde salı gününe kadar, Maine ve Vermont gibi kuzey doğu eyaletlerinde ise çarşamba gününe kadar etkili olacağı uyarısında bulundu.

Winter storm slams mid-Atlantic and Northeast with 2 feet of snow possible  in New York City - CNN

New York ve New Jersey eyaletleri, “acil durum” ilan ederken, kar yağışının birçok bölgede 60 santimetre kalınlığı bulabileceği kaydedildi.

Binghamton buried under more than 3 feet of snow: A new record (see photos)  - syracuse.com

New York Belediye Başkanı Bill de Blasio, kar fırtınası devam ederken zorunlu olmayan şehir içi trafiğine yasak getirildiğini belirterek, şehirdeki metronun yer üstü hatları dahil toplu taşıma araçlarının da yerel saatle 14.00’den itibaren sınırlandırılacağını açıkladı.

This snowstorm is the 2nd biggest in New York City's history - ABC7 New York

New Jersey Valisi Phil Murphy ise pazartesi sabahı itibarıyla yaklaşık 1500 evin elektriksiz kaldığını belirterek, devam eden şiddetli kar fırtınasının daha fazla alanda elektrik kesintilerine neden olmasını beklediklerini kaydetti.

Winter Storm Gail, in Photos | The Weather Channel - Articles from The  Weather Channel | weather.com

Ulusal Meteoroloji Servisi New York ofisinden Bill Goodman, doğu yakasını vuran kuvvetli kar fırtınasının deniz seviyesini de yükseltebileceği uyarısında bulunarak, New York şehrinin 2012’deki Sandy kasırgasından bu yana en yüksek su kabarmasının görebileceğine işaret etti.

Winter storm hits New York City with powerful winds and up to 13 inches of  snow; over 2,000 flights suspended - New York Daily News

Goodman, CNN’e yaptığı açıklamada, gece yarısında New York kıyılarında su seviyesinin 90 santimetreye kadar ulaşabileceğini söyledi.

Christmas Blizzard of 2010: Mayor Bloomberg defends NYC's response to winter  storm, mass transit - New York Daily News

Kar fırtınası nedeniyle New York, New Jersey ve Pensilvanya başta olmak üzere ülkenin doğu yakasındaki birçok havalimanında uçak seferleri iptal edildi.

Winter Storm Expected to Disrupt Travel Starting Sunday - The New York Times

Ayrıca, fırtınanın Connecticut, New Jersey, Rhode Island, Philadelphia, New York ve başkent Washington’ın bir kısmında koronavirüs aşı dağıtımı ve uygulamalarını da engellediği kaydedildi.

NYC Severe Weather

Beyaz Saray sözcüsü Jen Psaki, ABD Başkanı Joe Biden’in da kar fırtınası hakkında bilgilendirildiğini ve fırtınanın etkili olduğu eyalet yönetimleriyle temas halinde olduklarını kaydetti.

CRAZY VIDEO Shows Yesterday's Blizzard in New York - iOnGreenville: Your  Guide to Greenville South Carolina

Biden’in bugün Dışişleri Bakanlığına yapması planlanan ziyareti de kar yağışı nedeniyle ertelendi.

En son gelişmeleri takip etmek için Instagram kanalımız: amerikadabugun

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN