• Dolar Alış 18.8713TL
  • Dolar Satış 18.7960TL
  • Euro Alış 20.3332TL
  • Euro Satış 20.2521TL

74. Cannes Film Festivali Başladı

Sinema dünyasının heyecanla beklediği festival başladı. 74. Cannes Film Festivali koronavirüs pandemisi nedeniyle geçen yıl iptal edildikten, bu yıl da ertelendikten sonra nihayet sinema endüstrisi ile buluştu. Festivalin ilk günü birbirinden renkli karelerle başladı.

74. Cannes Film Festivali, 6 Temmuz Salı günü başladı. Fransa’nın haziran ayında koronavirüse karşı sokağa çıkma yasağını kaldırılmasının ardından, katı sosyal mesafe ve enfeksiyon kontrol kuralları altında da olsa festival başladı.

Organizatörler, festival alanının yakınında bir aşılama alanı ve bir test merkezi kurdular. Fransa’da açık havada maske takmak artık zorunlu olmasa da, festival katılımcılarının hala kapalı alanlarda maske takmaları gerekiyor.

Jodie Foster and his wife Alexandra Hedison radiant on the Cannes red  carpet – Avitic™ magazine

Festival’de, Onursal Altın Palmiye Ödülü’nün Jodie Foster’a verileceği açıklandı. Jeanne Moreau, Bernardo Bertolucci, Jane Fonda, Jean-Paul Belmondo, Manoel de Oliveira, Jean-Pierre Léaud, Agnès Varda, Alain Delon gibi sanatçıların onur konuğu olduğu listeye Foster da katıldı.

Mylène Farmer, Mélanie Laurent … the jury of the Cannes Film Festival 2021,  mostly female

Jüride kadın çoğunluk var

Bu yıl Cannes Film Festivali jürisinde kadınlar erkeklerden daha fazla, ancak Fransız aktris Melanie Laurent dahil üyelerin pek çoğu, kadın temsilinin sinema endüstrisinde artık haber değeri taşımadığı bir zamanın hayalini kurduklarını söyledi.

Adam Driver ve Marion Cotillard’ın başrollerini paylaştığı müzikal, Cannes Film Festivali’ni başlattı. Fransız yönetmen Leos Carax’ın yönettiği etkileyici ve son derece teatral “Annette”, 2020’de COVID-19 salgını nedeniyle iptal edilmiş ve Cannes’ı beklemişti.

Kırmızı halıdan kesitler

Cannes Film Festival is postponed | Buro 24/7
Cannes Film Festival 2021, France | Travel Begins at 40
Cannes Film Festival 2021 red carpet returns with glamour
The Best Looks From the 2021 Cannes Film Festival - Fashionista
Cannes Film Festival 2021: All the red carpet fashion
2021 Cannes Film Festival red carpet returns with glamour | eaVibes
Cannes Film Festival 2021: All the red carpet fashion

En son gelişmeleri takip etmek için Instagram kanalımız: amerikadabugun 

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN