• Dolar Alış 5.7314TL
  • Dolar Satış 5.7085TL
  • Euro Alış 6.3363TL
  • Euro Satış 6.3110TL

Yurt Dışına Açılmak İsteyen Firmalara DEİK Desteği

Man-at-calculator

 

Yurt dışına açılmak isteyen firmalara müjde! Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Başkanı Nail Olpak açıkladı. Olpak, “İhracat Ana Planına Destek Paketi” adı altında DEİK aidatında ilk yıl için yüzde 60 oranında bir indirimin mevcut olduğunu ve toplan aidatın yüzde 40’ını ödeyerek bize üye olabilirler şeklinde konuştu.

DEİK Başkanı Nail Olpak, DEİK’in birçok ihracatçı, ithalatçı, yurt dışına yatırım yapanları ve Türkiye’ye yatırım getirenleri bünyelerinde barındırdığını söyledi ve uygulamaya soktukları bu paket kapsamında ise daha fazla üyenin DEİK’e katılımını sağlayacaklarını belirtti.

Öncelikli amaçlarının ihracat ve dış ekonomik ilişkilerin bir bütün olduğunu vurgulayan Olpak, İhracat Ana Planına Destek Paketi’nin üzerinde uzun zamandır çalıştıklarını da ekledi.

Olpak’a göre, bu paketin hayata geçirilmesinin temel amaçlarından bir diğeri de daha fazla firmayı yurt dışı pazarlarla buluşturmak, daha fazla firmaya yurt dışında el ayak olabilmek. Bu paket sayesinde DEİK, sanayicilerimizi, müteahhitlerimizi, hizmet sektöründeki firmalarımızı, ihracatçılarımızla buluşmuş olacak. Daha fazla üye alımıyla ve daha fazla firmayla DEİK ağı genişleyecek.

İLK YIL İÇİN YÜZDE 60 İNDİRİM

DEİK Başkanı Nail Olpak, İhracat Ana Planına Destek Paketi ile yeni DEİK üyelerine ilk yıl için yüzde 60 oranında aidat indirimi yaptıklarını ve böylece şirketlerin DEİK’e ulaşmalarının daha kolay hale geleceğini ifade etti.

Olpak, bu indirim ile firmalara benzersiz bir fırsat tanımış olduklarını, bir yıllık aidat ile şirketlerin DEİK kapısından daha kolay girebileceğini ve bir yıldan sonra ise dünyaya açılıp aidatın onlar için çok fazla sorun olmayacağını dile getirdi.

ŞİRKETLERİ YURT DIŞINA AÇIYORLAR

Amerika Birleşik Devletleri, Delaware merkezli bir firma olan delawarefile.com, dünyaya açılmak isteyen şirketlere büyük avantajlar sunuyor ve Fortune 500 listesinin yüzde 65’i ve ABD’nin önde gelen büyük şirketlerinin yarısından fazlasının bu eyalette kurulduğuna dikkat çekiyor. Dünyanın en büyük ekonomilerinden birine sahip olan Amerika pazarına girmek isteyen girişimciler ve yatırımcılar profesyonel danışmanlık hizmeti için sırada.

DIŞ TİCARETTE UZUN VADEDE BİR ARTIŞ BEKLENİYOR

Dünyanın farklı ülkelerinde iş yapmak isteyen yüzlerce Türk şirketinin mevcut olduğunu belirten Nail Olpak, bu şirketlerin DEİK’in ticari diplomasi tecrübelerinden faydalanmalarının şart olduğunu ve bunun için de kapıdan içeri girmeleri gerektiğini aktardı. Olpak, üye olacak yeni firmaların Güney Afrika’dan Ukrayna’ya, ABD‘den Japonya’ya ve İngiltere’ye 146 iş konseyi ağında olacağını belirtti.

Öte yandan, şimdiye kadar 250’den fazla şirketin kurulumunu yapan delawarefile.com, hele ki ABD’nin ekonomisinin büyüklüğü her geçen gün artıyorken, Amerika’ya ihracat kesinlikle artırılması gerektiğini savundu. Girişimcilerin ve işlerini ABD’ye taşımak isteyen firmaların, işlerini daha rahat yürütebilmek adına muhakkak Amerika’da şirket kurması gerektiğini söyleyen delawarefile.com, firmaların kurumsallaşmalarını sağlayarak vergi danışmanlığından, sanal ofis hizmetine, muhasebeden, hukuk danışmanlığına kadar birçok alanda müşterilerine hizmet verdiklerini belirtti.

 

 

AmerikadaBugun.com

Tuğçe Coşkun

Bir Cevap Yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN