• Dolar Alış 6.0600TL
  • Dolar Satış 6.0358TL
  • Euro Alış 6.7614TL
  • Euro Satış 6.7344TL

Yeşil Kart Çekilişi (2018) sonuçları ne zaman açıklanacak?

YEŞİLKARTÇEKİLİŞİSONUÇLARINE ZAMANAÇIKLANIYOR-

Yeşil Kart Çekilişi için başvurular kısa bir süre sonra sona erecek.

Yaklaşık 10 milyon kişinin başvurduğu düşünülen bu yılki çekiliş için, dünya çapında toplam 50.000 kişiye ABD’de daimi oturum hakkı verilmesi planlanıyor.

Başvuran kişiler içinse en büyük heyecan elbette bu “rüya piyangosu”nun sonuçlarının açıklanacağı gün yaşanacak; ancak çoğu kişi sonuçların ne zaman açıklanacağı konusunda bilgi sahibi değil.

 

Başvuru sonuçları Mayıs’ta açıklanıyor.

Bu yıl sonuçlanacak olan ve 2018 yılı için Yeşil Kart edinim hakkı sağlayacak olan çekilişin sonuçları Mayıs 2017’nin ilk haftası; yani 1 Mayıs gününden itibaren öğrenilebilecek. Bu sonuçlar bir sonraki yılın Eylül ayına kadar da görülebilir olacak.

Sonuçlar ise başvuruların yapıldığı adres olan ABD Hükümeti’ne bağlı resmi sayfadan öğrenilebilecek. Başvuranların tek yapması gereken, başvuruları sonucu kendilerine sağlanmış olan “confirmation number”ı ve bir kaç kişisel bilgiyi girmek. Bunun sonucunda başvurunun neticesi öğrenilebilecek.

 

Dolandırıcılara Dikkat!

Başvuranların en çok dikkat etmesi gereken noktaysa yanlış sitelere girip bilgi hırsızlığına kurban gitmemek. Bunun sonucunda çoğu zaman dolandırıcılar Yeşil Kart Çekilişi’ne başvurmuş olan kişilerin hayallerini suistimal ederek kendilerinden sanki kazanmışlar gibi para talep edebiliyorlar. Bunu yasal bir sürecin parçası olarak gösteren dolandırıcılara para kaptırmamak için süreç hakkında mutlaka bilgi sahibi olmalılar.

En başta bilinmesi gereken şey şu ki, kazananlar ABD Temsilcilikleri dışında hiç bir yere Yeşil Kart sonucu elde ettikleri hak için vize ücreti ödemeyecekler.

 

İyi bir danışmanlık Yeşil Kart’a giden yolda çok önemli.

Yeşil Kart Çekilişi’nde kazanmak elbette yetmiyor. Sonrasında gelen süreçte kriterleri sağlamak ve mülakatlarda olumlu sonuç almak, çekilişi kazanan kişiler için nihai sonucu belirleyen sürecin önemli parçaları olacak. Bu aşamada ise elde edilen bu şansı cömertçe harcamamak için iyi bir danışmanlık almak şart.

Tüm kriterler sağlanıyor olsa dahi, vize mülakatları başta olmak üzere binbir evrak ve kaydın ibrazı ile geçecek olan bu dönemde yanlış bir adım atmamak, bir şeyleri atlamamak ve uygun bir aday olduğunu en iyi şekilde ispatlamak için kazanan kişilerin bilinçlenmesi önem taşıyor.

Bu konuda sitemizde de yer alan makaleler okunabileceği ve internette araştırmalar yapılabileceği gibi, profesyonel bir yardım da alınabilir.

Bu konuda profesyonel yardım için info@enterprises.social adresinden ve ya +1 302 526 4800 numaralı telefondan Amerika’da yaşayan ve ya yolu Amerika’ya düşen Türkler’e yasal konularda hizmetler sağlayan Social Enterprises Inc.’e başvuruda bulunulabilir.

 

Bu yazı amerikadabugun.com ve delawaresirket.com ekipleri tarafından hazırlanmıştır. Direk alıntılarda kaynak belirtmek gerekir.

Bir Cevap Yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN