• Dolar Alış 5.7117TL
  • Dolar Satış 5.6889TL
  • Euro Alış 6.4041TL
  • Euro Satış 6.3785TL

Wimbledon 2019: Amerikalı tenisçi Serena Williams’a 10 bin dolar para cezası

Serena-Williams-Fined

Amerikalı tenisçi Serena Williams, Wimbledon turnuvası başlamadan önce antrenman sırasında korta zarar verdiği gerekçesiyle All England Kulübü tarafından 10.000 dolar para cezasına çarptırıldı.

Kulübün yaptığı açıklamada ise Serena Williams’ın bu hareketi “sportmenlik dışı davranış” olarak ifade ediliyor.

Mailsport’ta spor yazarlığı yapan İngiltereli Mike Dickson ise olayı Twitter hesabı üzerinden duyurdu.

“Serena Williams, Wimbledon Tenis Turnuvası öncesi antrenman yaparken tenis kortuna çarpması ve korta zarar vermesi gerekçesiyle 10 bin dolar para cezasına çarptırıldı.”

Birden fazla rapor, hasarın Williams’ın raketinden kaynaklandığını gösteriyor.

 

Williams Pazartesi günü ceza alan tek oyuncu değildi. Turnuvanın organizatörü, aynı zamanda da kortların sahibi olan All England Kulübü, ünlü İtalya tenisçi Fabio Forgnini’yi, umarım Wimbledon’da bomba patlar dediği için 3.000 dolar para cezası verdi.

Wimbledon 2’nci Dünya Savaşı sırasında bombalanmıştı.

Öte yandan Nick Kyrgios da, sportmenlik dışı davranışlar sergilediği için toplam 8.000 dolar olmak üzere iki ayrı cezaya çarptırıldı.

İngiltere’de yayımlanan Times gazetesinin aktardığına göre, All England Kulübü’nün çimler konusunda da oldukça katı kuralları mevcut. Gazetenin ifadelerine göre, her maç öncesi hakemler, sinirlenen oyuncuları raketlerini yere vurmamaları konusunda uyarıyor. Aksi halde para cezasına çarptırılacaklarını belirtiyor.

 

 

AmerikadaBugun.com

Tuğçe Coşkun

 

Bir Cevap Yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN