• Dolar Alış 5.9021TL
  • Dolar Satış 5.8785TL
  • Euro Alış 6.6535TL
  • Euro Satış 6.6270TL

Uyku Apnesi Risklerini Yarıya İndiren Tedavi Keşfedildi

Uyku Apnesi Risklerini Yarıya İndiren Tedavi Keşfedildi

Uykuda ani solunum durması olarak tanımlanan uyku apnesi için ABD Gıda ve İlaç Dairesi, (FDA) bu hastalık için bulunan implant aygıt tedavisini onayladığını belirtti. Uyku apnesi başta ülkemiz olmak üzere dünya genelinde tedavisi tam olmayan ve ilerleyen yaşlarda yüksek tansiyon, yürek ritm bozuklukları, felç ve ani ölümlere sebep olabilen ağırbaşlı bir hastalık.

Dünyanın Sağlık Haritası Açıklandı: Türkiye En Sağlıksızlar Arasında!

Uzun bir süredir ilim insanlarının üzerinde çalıştığı bu riskli hastalık umumi olarak gündüz uyur halde dolaşma, konsantrasyon eksikliği gibi birçok soruna yol açarak kalitesiz bir yaşama sebep oluyor. Umumi olarak uygulanan tedavi yöntemleri ise günümüzde uyku maskeleri, bir takım ilaç takviyeleri ile sadece etkileri azaltılarak tamamen yok edilemiyor. ABD Gıda ve İlaç Dairesi’nin (FDA) onayladığı son tedavi yöntemi ise bu hastalığı tamamen iyileştirebilir.

“Remede System” adı verilen cihazın implant yöntemi ile cildin altına yerleştirilmesi ile uygulanan tedavi, solunum hareketleri izlenerek ani bir durumda müdahale edilerek sürüyor. Her gece maske kullanmanın önüne geçen bu sistem, hasta şikayetlerinin neredeyse P’sini şimdiden azaltmış durumda. Ani durumları denetim altına saha cihaz, diyaframı uyararak soluk kesintisini önleyebiliyor. Uyku apnesi için uygulanan birçok tedavi arasından en sağlıklısı olarak belirtilen Remede System’in önümüzdeki zamanlarda daha da geliştirilmesi planlanıyor.

Bir Cevap Yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN