• Dolar Alış 5.9021TL
  • Dolar Satış 5.8785TL
  • Euro Alış 6.6535TL
  • Euro Satış 6.6270TL

TRUMP, VERGİ BEYANNAMELERİNİ PAYLAŞMAYACAĞINI DUYURDU

vergi trump

 

Beyaz Saray Geçici Genel Sekreteri Mick Mulvaney’in yaptığı açıklamaya göre, Demokratlar, ABD Başkanı Donald Trump’ın vergi beyannamesini göremeyecekler.

 

DEMOKRATLAR GÖREMEYECEKLER

Cumhuriyetçi Genel Sekreter Mulvaney, Fox News kanalında katıldığı bir programda Demokratların bu talebi “siyasi bir gösteridir” ve “Başkan Trump’ın vergi beyannamelerini göremeyecekler, görmek zorunda da değiller” açıklamasında bulundu.

 

TRUMP SÖZÜNDEN DÖNDÜ

Başkan Trump, yürütülen seçim kampanyası süresinde belgeleri kamuoyuyla paylaşma sözü vermişti fakat fikrini değiştirdi. Öte yandan, geçen Çarşamba vergi komitesi ABD Gelir İdaresi’nden Trump’ın 6 yıllık vergi beyannamelerini talep etmişti. Donald Trump ise, bir başkanlık geleneğini reddediyor, eski ABD başkanlarının aksine, ödemiş olduğu vergilerin detaylarını paylaşmaktan kaçınıyor.

 

DEMOKRATLARDAN SORUŞTURMA SÖZÜ

Temsilciler Meclisi’nde çoğunluğu elinde tutan Demokrat Partililer, İstihbarat Komitesi tarafından vergi beyannamelerinin teslimini talep eden bir soruşturma açacaklarının sözünü verdi.

 

TRUMP NEDEN DETAYLARI PAYLAŞMIYOR?

Trump daha önce, vergi beyannamelerinin Amerika Milli Gelir İdaresi’nde (IRS) denetlendiğini söyleyerek, söz konusu belgeleri paylaşamayacağını ifade etmişti.

Fakat IRS’den gelen bir açıklama ise, denetleme süreci devam ederken de beyannamelerin paylaşılabileceği üzerineydi.

Şubat ayında Trump’ın eski avukatı Michael Cohen Kongre’ye verdiği ifadede, 2016 yılındaki başkanlık seçimi kampanyası sırasında Trump’ın söylediğinin aksine, beyannamelerinin denetlemede olmadığını belirtmişti.

 

Tuğçe Coşkun

AmerikadaBugun.com

 

Bir Cevap Yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN