• Dolar Alış 5.4581TL
  • Dolar Satış 5.4363TL
  • Euro Alış 6.2497TL
  • Euro Satış 6.2248TL

Necmi Ayten’den Sevindirici Haber

necmi ayten

Mayıs 2017 yılındaki Washington D.C ziyaretinde terör örgütü Pkk-Pyd üyelerinin kışkırtmaları sonucu meydana gelen üzücü olaylarda haksız yere göz altına alınqn ve tutuksuzda olsa yargılanma süreci ile karşı karşıya kalan Necmi Ayten’den sevindirici  haberler var.

Necmi Ayten 18 Şubat Tarihinde Facebook hesabından şöyle duyurdu :

Türk Amerikan Toplumuna Saygı ile Duyurulur :
Necmi _ ayten New yorkÇok Değerli Türk Amerikan toplumu üyeleri, kıymetli gönüldaşlarım, sizlerle bir güzel haberi paylaşmak istiyorum.
Bildiğiniz üzere Mazlum coğrafyaların gür sesi, kimsesizlerin kim’i baskı ve zülme maruz halkların yegane hamisi T.C Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın Mayıs 2017 yılındaki Washington D.C ziyaretinde terör örgütü Pkk-Pyd üyelerinin kışkırtmaları sonucu meydana gelen üzücü olaylarda haksız yere göz altına alınmış ve tutuksuzda olsa yargılanma süreci ile karşı karşıya kalmıştım.
Çok şükür geçen hafta itibari ile haklılığım tescillendi ve bu gerçek ötesi suçlamadan beraat ettim.
Beni ve ailemi gereksiz yere yıpratan bu süreçte yardım ve desteklerini esirgemeyen, dualarında banada yer veren toplumunuza kalbi şükranlarımu sunuyorum.
Yine bu süreçte çeşitli gerekçelerle “ acaba mı “ diyen yada hal hatırımızı sormaya çekinen kardeşlerimede kırgın olmadığımı ve hakkımı helal ettiğimi belirtmek isterim.
Ömrünün son çeyrek asrından fazlasını ABD ‘de geçirmiş bir isim olarak beni tanıyan herkes bilirki hayatı boyunca şiddet ve benzeri eylemlerden uzak durmuş, farklı düşüncedeki insanlara dahi en yüksek hoşgörü ve tahammül ile yaklaşmış ve Türk Amerikan kimliğimi layıkı ile temsil etmeye çalışmış bir kardeşinizim.
Önümüzdeki süreçte de Haklı davamızı savunmak, uğruna değil tutuklanmak canımı vermekten dahi çekinmeyeceğim Ay-Yıldızlı şanlı bayrağımızı 🇹🇷 parçası olduğumuz Amerikan toplumu ve bayrağının yanında 🇺🇸 gururla dalgalandırmak, ülkemiz hakkında sürdürülen kara propaganda , yalan ve iftira kampanyalarının önüne geçmek ve Amerikalı dostlarımıza Türkiyemizin gerçek yüzünü anlatıp teröre karşı neden teroristlerle değil stratejik müttefiki olduğu Türkiye ile hareket etmesi gerektiğini anlatmaya ve Türk Amerikan toplumuna faydalı bir birey olmaya nefesim yettiği ve Cenab-ı Hakk müsade ettiği sürece devam edeceğim.
Son olarak bu beraatimin inşallah en kısa zamanda o günki olaylar nedeni ile tutuklanan ve halen tutuklu yargılanan iki kardeşimizin de beratine vesile olmasını diler Tüm Türk Amerikan toplumunu en derin sevgi hürmet ve muhabbetlerimle selamlarım.
Saygılarımla
Necmi Ayten

Necmi Ayten Washington

 

Bir Cevap Yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN