• Dolar Alış 5.7895TL
  • Dolar Satış 5.7664TL
  • Euro Alış 6.3852TL
  • Euro Satış 6.3597TL

Michael Bloomberg, 2020 ABD Başkanlık Yarışına Hazırlanıyor

Michael-Bloomberg-Aday

 

Amerika Birleşik Devletleri’nin önemli iş insanlarından olan Michael Bloomberg, 2020 ABD Başkanlık seçimleri için aday olmayı ciddi bir şekilde düşündüğünü söyledi. ABD’nin milyarder iş insanlarından biri olan Bloomberg, Demokratlardan aday olmayı değerlendirdiğini de ifade etti.

 

ABD’li milyarder Michael Bloomberg’in sözcüsü, eski New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg’in, seçimler için adaylıklarını açıklayan diğer Demokratların ABD Başkanı Donald Trump’ı yenebilecek kadar güçlü olmadığını düşündüğünü dile getirdi.

 

Bloomberg’in sözcüsü Wolfson, “Mike Donald Trump’ın ülkemiz için benzeri görülmemiş bir tehdit oluşturduğuna inanıyor” dedi.

Wolfson, “Şimdi işi bitirmemiz ve Trump’ın mağlup edilmesini sağlamamız gerekiyor – ancak Mike, mevcut aday alanının bunu yapmak için iyi bir konumda olmadığından endişe duyuyor” dedi.

 

77 yaşında olan milyarder iş insanı Bloomberg’in bu hafta içerisinde başvuru yapması bekleniyor. Donald Trump’a karşı şu an 17 Demokrat aday adayı yarışıyor.

 

Demokratların adayı olarak katılacak Eski ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, Massachusetts Senatörü Elizabeth Warren ve Vermont Senatörü Bernie Sanders göze çarpan isimlerden.

Son günlerde yapılan anketlere göre ise, Joe Biden’dan daha sol görüşlü olan Warren ve Sanders’ten birinin aday olması halinde, seçimleri kaybedebilecekleri yüksek bir ihtimal dahilinde.

 

Michael Bloomberg Kimdir?

 

Michael Rubens Bloomberg New York’un 108. belediye başkanı ve 35,5 milyar $’lık kişisel servetiyle dünyanın en zengin 8. kişisi. Finansal haber ve bilgi servis sağlayıcısı Bloomberg’in kurucusu ve şu an şirketin hisselerinin % 88’inin sahibi.

3 dönem boyunca New York Belediye Başkanlığı da yapan Bloomberg, aynı zamanda ABD’de silah satışına ilişkin kontrollerin sıkılaştırılmasını savunan Everytown isimli grubun da en büyük finansörlerinden biri olarak kabul ediliyor.

 

 

AmerikadaBugun.com

Tuğçe Coşkun

Bir Cevap Yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN