• Dolar Alış 6.0600TL
  • Dolar Satış 6.0358TL
  • Euro Alış 6.7614TL
  • Euro Satış 6.7344TL

EasyHR: İnsan kaynakları dikeyine odaklanan SaaS girişimi

EasyHR: İnsan kaynakları dikeyine odaklanan SaaS girişimi

İnsan kaynakları dikeyindeki SaaS girişimi EasyHR, hem şirketlerin hem de insan kaynakları danışmanlık firmalarının işlerini kolaylaştıran tek mahsul olmak istiyor.

Yusuf Talus ve Yeşim Kemerci tarafından kurulan EasyHR, altı aylık bir geliştirmenin ardından hayata geçirilen bir platform. Dört farklı ürünle (Easyhr, HRFlow, EasyEBP, Soşiya) şirketinize ve kendi namzet veritabanı oluşturmanızı, çalışan adaylarıyla video mülakat yapmanızı, namzet seçme ve yerleştirme işlemlerinizi dijital ortamda yapmanızı sağlıyor. Genellikle kağıt üzerinde tutulan çalışan bilgilerini dijital ortamda yönetmenizi de sağlıyor.

Soşiya adlı ürünü için ayrı bir websitesi de açan EasyHR, bu mahsul ile sosyal bir intranet altyapısı vadediyor. Soşiya üyesi şirketler havadis, bilgi, salık ve ilan yönetimi, toplantı organizasyonları, ruhsat ve avans yönetimi, hedefli iç iletişim, dosya ve faaliyet yönetimi gibi özellikleri kullanabiliyor. Her çalışanın kendine hususi bir profil sayfası oluyor.

Bugüne kadar 4 bin 500 adaya dokunda

Kısa süre evvel açılan ve ilk müşterilerini kazanan EasyHR, şimdiye dek 4 bin 500 adaya dokunarak 2 bin 500 mülakatın gerçekleştirilmesine aracılık ettiğini paylaşıyor. EasyHR, hem şirketlerin kendi çalışan namzet havuzunu oluşturabilmesini hem de var çalışanlarına dair süreçleri yönetmesini sağladığı için şirketlerin bu alandaki sürekli yol arkadaşı olmak istiyor. Yusuf Talus, EasyHR müşterilerine birer danışman atayarak muavin olduklarını ve İK temsilcilerine vakit kazandırdıklarını ekliyor. Hem insan kaynakları danışmanlık firmalarına ve hem de 100’den çok çalışana sahip şirketlere hizmet vermeyi hedeflediklerini de paylaşıyor.

Video mülakat tarafında görüşme başına kontör satarak, süreç yönetimi uygulamalarında ise aylık ücretlendirmeyle gelir elde eden EasyHR, dilerseniz ürünleri tek tek kullanmanıza da olanak tanıyor.

Türkiye’de insan kaynakları dikeyindeki süreçlerin dijitalleşmeye ihtiyacı olduğu aşikâr ve EasyHR’ın bu boşluğu doldurmaya namzet girişimlerden biri olduğunu söyleyebiliriz. Dijital ihtiyaçların tanımlanmaya muhtaç olduğu İK sektörüde EasyHR’ın ne kadar tatmin edici olacağını ise elbette vakit gösterecek. Detaylar için EasyHR.com.tr‘yi ziyaret edebilir, yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN