• Dolar Alış 5.9021TL
  • Dolar Satış 5.8785TL
  • Euro Alış 6.6535TL
  • Euro Satış 6.6270TL

DIŞİŞLERİ BAKANI ÇAVUŞOĞLU’DAN ABD ZİYARETİ

natom

 

T.C Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, NATO Dışişleri Bakanları toplantısına katılmak amacıyla ABD’nin kalbi Washington’a geldi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, birtakım temaslarda bulunmak üzere önce ABD’nin New York kentini ziyaret etti. New York’ta, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda yapılan Yeni Zelanda zirvesinde konuşmasını gerçekleştirdi. Hala yapımı süren Türkevi binasını ziyaret ettikten sonra Medeniyetler İttifakı Yüksel Temsilcisi Miguel Moratinos’u ve ardından da Türk-Amerikan toplumunun önde gelenleri ile temasa geçti. New York’taki temaslarını tamamlayan Dışileri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, NATO’nun kuruluşunun 70. Yıl dönümü nedeniyle Washington’da düzenlenen NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı’nın iki oturumuna katılarak konuşma yaptı.

ABD Dışişleri Bakanlığı’nda 2 gündür süren ve basına kapalı olan toplantıda, Türkiye’nin dış politika önceliklerini anlatan Çavuşoğlu, Twitter hesabından da açıklama yaptı.

Çavuşoğlu, ikinci oturumla ilgili olarak da terörle mücadelede ayrım olmadan tam dayanışma ve kararlılık çağrısında bulunduklarını ifade etti.


Öte yandan Bakan Çavuşoğlu, Almanya, Norveç, Karadağ, Bulgaristan, Fransa’nın Dışişleri Bakanlarıyla basına kapalı ortamda ikili görüşmeler gerçekleştirdi.

Washington ziyareti süresince, Çavuşoğlu’nun, Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton ile de bir görüşme gerçekleştirmesi bekleniyor.

 

 

Tuğçe Coşkun

AmerikadaBugun.com

Bir Cevap Yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN