• Dolar Alış 5.7728TL
  • Dolar Satış 5.7498TL
  • Euro Alış 6.3865TL
  • Euro Satış 6.3610TL

Dallas’ta Vinç Faciası: 1 Ölü, 6 Yaralı

dallas-vinç

Amerika Birleşik Devletleri’nin Teksas Eyaleti’ne bağlı Dallas kentinde, bir binanın üzerine vinç devrildi. Talihsiz olayda 1 kişi hayatını kaybederken 6 kişi yaralı durumda. Olay yerinden gelen çarpıcı görüntüler çökmüş zeminlerin kenarına sallanan ve molozların altına gömülen arabaları gösterdi. 

Yetkililer, bir pazar günü yaşanan trajik olayda, vincin bir apartman ve garajın üzerine düştüğünü, olay sonucunda ise 1 ölü, 6 yaralı olduğunu söyledi.

Olay yerinde hayatını kaybeden 29 yaşındaki kadının Kiersten Smith adında bir kişi olduğu yetkililer tarafından belirlendi.

Dallas İtfaiye Sözcüsü Jason Evans, 5 kişinin durumlarının kritik olduğunu, 6 kişinin ise hastanede yapılan tedaviler sonucunda taburcu edildiğini belirtti.

Olayın gerçekleştiği sırada, bölgeye doğru ilerleyen şiddetli rüzgarın vinci devirmiş olabileceği iddiası ise henüz yetkililer tarafından onaylanmış değil.

Dallas Emniyet Müdürlüğü Sözcüsü DeMarquis Black, vinç Dallas’ın şehir merkezindeki semtinde, apartmanın dört katını ezip geçti, garajda kaç katın yıkıldığı ise henüz net değil dedi.

Evans, vincin zarar gören binanın bitişiğinde bulunduğunu, ancak ekipmanın pazar günü kullanılıp kullanılmadığından emin olmadığını söyledi.

Bina sakinleri ise apartmanın karşısındaki caddede, bir kültür merkezinde toplandı. Olay yerinin köpeklerle aranmasına rağmen henüz bir kayıp olup olmadığı henüz bilinmiyor diyen Evans, yaşanan bu olaydan ötürü çok üzgün olduğunu belirtti.

Düşen vinci işleten Bigge Crane & Rigging Co. ise, Smith’in ailesine başsağlığı dileyen bir bildiri yayınladı.

“Dualarımız bu olaydan doğrudan etkilenenlerle, aileleri, sevilenleriyle ve mülk zararı çekenlerle” diyen şirket, sözlerine şöyle devam etti:

“Daha fazla bilgi edinmek ve tabii ki soruşturma makamlarıyla tam işbirliği yapmak için personeli sahaya harekete geçiriyoruz.”

Apartmanda oturan sakinlerden biri olan 34 yaşındaki Ryan Lowe ise, çöküşün “büyük bir patlama” gibi duyulduğunu söyledi.

 

AmerikadaBugun.com

Tuğçe Coşkun

 

 

Bir Cevap Yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN