• Dolar Alış 5.8112TL
  • Dolar Satış 5.7880TL
  • Euro Alış 6.5348TL
  • Euro Satış 6.5088TL

Bir Girişimcilik Başarısı: “FiyatımBu”

1

 

Günümüz iş dünyasında zamandan tasarruf ve en makul fiyatlarla en geniş ürün yelpazesine erişmenin ne kadar hayati bir yere sahip olduğu su götürmez bir gerçektir. Her geçen gün, dünyanın en büyük firmaları en kısa süre içerisinde, en uygun fiyatlarla, kaliteli ürünleri tedarik etmenin yeni yollarını aramaktadırlar. Tam da bu tür kilit ihtiyaçların ortaya çıktığı bir zamanda karşımıza harika bir girişimcilik örneği ortaya çıkıyor: “FiyatımBu.Com”.  Adeta bir satın alma departmanı gibi işlev gören bu etkili girişim, iletişim halinde olduğu geniş tedarikçi yelpazesi sayesinde şirketlere en uygun fiyatlarla en çeşitli ürünleri tedarik etme konusunda büyük fayda sağlıyor. Bahadır Bölükbaşı ve Levent Yapan’ın çabaları ile başlarda Türkiye merkezli kurulan “FiyatımBu.Com”, bu tür bir hizmetin şirketlere sağladığı fayda ve tasarrufun görülmesi ile öncelikle Türkiye içerisinde günden güne yayılıyor. Daha sonra ünü yurtdışına taşan “FiyatımBu.Com”, müşteri ve tedarikçi ağını Romanya ve ABD pazarı başta olmak üzere yurtdışına genişletiyor. Konu ile ilgili Bahadır Bey’e ulaşan ekibimiz, kendisi ile keyifli bir sohbet gerçekleştiriyor. Bu önemli girişimin detaylarını başarının iki önemli girişimci mimarından biri olan Bahadır Bey’in ağzından dinlemeden de olmaz!  Konu başarının mimarlarına gelmişken, yurtdışı seyahati dolayısıyla bize katılamayan Levent Bey’e de, fırsat buldukça değerli vaktini bize ayırıp, hiçbir bilgiyi esirgemediği için teşekkür etmeden geçmeyelim.

Merhaba Bahadır Bey. Öncelikle “FiyatımBu.Com” adlı bu girişimi bir de sizin ağzınızdan dinleyelim. “FiyatımBu.Com” tam olarak nedir?

FiyatımBu.Com, 2013 yılında Levent Bey ile birlikte ortaya çıkardığımız ve hayata geçirdiğimiz bir fikir. Tam olarak belirtmek gerekirse, ürün tedarik etmek isteyen şirketler ve kurumlar için bir nevi satın alma departmanı şeklinde çalışmakta sistem. Hâlihazırda satın alma departmanı bulunan şirketler ve kurumlar için ise bu departmanın bir kolu olarak iş birliği içerisinde işlev görmektedir. Yani herhangi bir ürünün tedarik edilmesi gerektiğinde bu kuruluşlar bizimle iletişime geçiyorlar, biz de geniş tedarikçi yelpazemiz ile iletişime geçip söz konusu ürünlerin temin edilmesini sağlıyoruz. Başta Levent Bey ile birlikte üzerine düştüğümüz bu projenin bu denli büyümesinde sonradan şekillenen takımımızın da çok büyük payı var. Onlar olmasa bugün bu konumda olmazdık.

Adsız

Ürün tedarik edilmesi konusunda hizmet sağlıyorsunuz. Peki bu ürünlerin yelpazesinden de biraz bahsedebilir misiniz? Hizmetiniz hangi ürünlerin tedariğini kapsamaktadır?

Aslında ürün yelpazemiz son derece geniş. Hemen hemen her türlü ürün için tedarik hizmeti sağlamaya çalışıyoruz. Bu sebeple öncelikle hizmetimizin hangi ürünleri kapsamadığından söz etmek daha pratik olacaktır. Her türlü ürün talebi ile ilgili hizmet sağlamak için çabalamaktayız. Ancak bilindiği gibi bir takım ürünlerin tedarik edilmesi konusunda belirli yönetmelikler ve kurallar mevcuttur. Gıda ürünleri ve ilaç tedarik edilmesi konusunda hizmet sağlayamıyoruz. En azından şimdilik (gülüyor). Bu tür ürünler farklı yönetmeliklere tabi durumdalar ve çeşitli lisans ve izinler ile önemli denetlemeler sonunda tedarikleri mümkün olmaktadır. Bu sebeple hizmetimize, konu gıda ürünleri ve ilaç olduğunda limit koyduğumuzu belirtmem gerekiyor. Yeniden ürün yelpazemizin neleri kapsadığına geldiğimizde ise mutfak eşyalarından tıbbi malzemelere kadar çok geniş bir yelpazeden bahsetmemiz mümkündür. Ancak, özellikle belirtmek gerekirse, beyaz eşya, bilgisayar ürünleri ve endüstriyel malzemeler konusunda çok büyük bir talep aldığımızı söyleyebilirim. Haliyle bu sektörlerdeki tedarikçilerle ilişkilerimiz çok daha hızlı gelişmiş durumda. Özellikle, pek de beklemediğimiz bir şekilde üniversiteler ve hastanelerin büyük ilgisine maruz kaldık. Bu şekilde kamuya mal olmuş kurumların ilgi göstermesi ile birlikte de tıbbi malzemeler gibi sektörlerde de çok daha geniş bir tedarikçi yelpazesi ile çok daha iyi ilişkiler kurmaya başladık.

Peki şirketlerin ve diğer kurumların, sizinle çalışarak elde edecekleri avantajlar tam olarak nelerdir Bahadır Bey?

Zamandan ve harcamalardan tasarruf, günümüz iş dünyasında şirketler için en kilit noktalardır. Bizim de aslında şirketlere ve kurumlara sunduklarımız tam olarak bunlar. Bu sistem ile elde edecekleri avantajları maddeler halinde açıklamak daha doğru olacaktır.

  • Zaman: Söz konusu ürün tedariği olduğundan en kaliteli ve en makul fiyatlı ürünü bulmak için geniş bir araştırma yapmak gerekiyor. Sektörel piyasalarda onlarca tedarikçinin bulunduğu iş dünyasında bunu gerçekleştirmek bir hayli zaman almaktadır. Her bir tedarikçiden ayrı ayrı fiyat alınması ve görüşmelerin gerçekleştirilmesi süreci uzun süreceğinden haliyle hizmette de aksamalara yol açabilir. “FiyatımBu.Com” tam burada devreye girerek önemli bir avantaj sağlıyor. Hâlihazırda iletişim halinde olduğu tedarikçiler ile görüşerek uygun teklifleri çok kısa bir süre içerisinde alarak, ürünü tedarik etmek isteyen müşterilerine iletiyor. Bu sayede işler aksamadan tedarik süreci en kısa süre içerisinde halledilmiş oluyor.
  • Daha uygun fiyatlar: Tedarik konusunda maliyetleri mümkün mertebe düşürmek son derece önemlidir. Çoğu zaman en uygun fiyatların internet üzerinde yapılacak araştırma ile bulunabileceği düşünülmektedir. “FiyatımBu.Com” ile internette bulunabilecek fiyatlardan çok daha uygun fiyatlara ulaşılabilmektedir. Bunun sebebini şu şekilde açıklayabilirim; ne olursa olsun bir ürünü tedarikçilerden toplu halde aldığınızda fiyat konusunda da daha fazla indirim talep etme şansınız doğuyor. Belirli bir ürünü birden fazla kuruluş talep ettiğinden tedarikçilerden toplu halde mal alımı gerçekleştirebiliyor ve dolayısıyla ürünleri her bir şirkete veya kuruluşa daha uygun fiyatlarla ulaştırabiliyoruz.
  • Geniş tedarikçi ağı: Dünyanın en önemli global tedarikçi markalarından, kaliteli hizmet veren yerel tedarikçilere kadar geniş bir ağ ile iletişim halindeyiz. Bu kadar geniş bir ağa ulaşmaya çalışmak şirketler ve kurumlar için bir hayli zaman alır. Biz ise, zaten iyi ilişkiler içerisinde olduğumuz bu tedarikçilere hızlıca ulaşıyor ve bu geniş yelpazeyi müşterilerimize sunuyoruz. Her geçen gün artan müşterilerimiz sayesinde tedarikçilere de düzenli şekilde iş akışı sağlamakta olduğumuzdan, aslında bu iş “win-win” şeklinde oluyor. Yani hem müşterimiz, hem de tedarikçiler kazanmış oluyor. Bu da yeniden bize tedarikçilerden de fiyat konusunda daha esnek taleplerimizin olabilmesi şansını tanıyor.
  • Alternatif marka/ürün: Çok sayıda alternatif ürün sunuyor olmamız aslında sağladığımız önemli avantajlardan biri. Bu durum, markalar arasında sağlıklı kıyaslama ve rekabetten daha fazla faydalanma sağlıyor. Hatta piyasada dominant üreticilerin haricinde diğer üreticilerden ve markalardan da rekabetçi fiyatlar alabilmeyi olanaklı hale getiriyor. Piyasada araştırması ve bulması zor olan ürünlerde yada projelerde kattığımız değer çok daha fazla oluyor.

3

Bir girişim için yurtdışına açılmak her zaman önemli bir hamledir. Peki sizin yurtdışına açılma maceranız nasıl başladı?

Bu fikir ilk ortaya çıktığında, öncelikle İstanbul merkezliydik. Daha sonra hizmetlerimizin kuruluşlara sağladığı faydaların görülmesi ile birlikte ülke içerisinde farklı şehirlerden talepler almaya başladık. Hizmetimizin yine aynı şekilde yurtdışından da ilgi çekmesi ile birlikte ilk yurtdışı talebimizi Romanya’dan aldık.  Avrupa ile başlayan bu yurtdışı taleplerinin her geçen gün artması ile birlikte hizmetimizi kıta ötesine de taşıyarak Amerika’da da merkezleşme kararı aldık. 2017 yılının sonlarına doğru Amerika’da ilk sitemizi yayına soktuk ve yavaş yavaş talep toplamaya başladık. Amerika için yeni hizmet vermeye başlamış olsak da hedefimiz Türkiye’de karşılaştığımız güzel ilgiyi Amerika’ya da taşımak.

Son olarak, “FiyatımBu.Com” bu şekilde hızlı ve başarılı bir şekilde büyürken, size geleceğe dair planlarınızı da sormadan geçmeyelim.

Teşekkür ederim. Hizmet ağımızı genişleterek şirketlerin hızlı büyümelerinde, diğer kurumların ise işlerinin aksamadan yürütülmesinde daha çok katkımızın olması öncelikli amacımız. Her geçen gün tedarikçi ağımızı genişleterek, müşterilerimize daha uygun fiyatlarla daha çok seçenek sunabilmek istiyoruz.  Üniversiteler ve hastanelerden aldığımız yoğun talebi göz önüne alarak, bu alanlarda daha fazla hizmet sağlayabilmek istiyoruz.

Gerek yurtiçinde gerek yurtdışında bizimle çalışan müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek için ürün ve tedarikçi ağımızı genişletmenin yanı sıra; hizmetimizi farklı ülkelerde de sunarak daha fazla kuruluşun faydalanmasını sağlamak istiyoruz.

FiyatımBu, ile ilgili detaylı bilgilendirmeye isterseniz Türkçe isterseniz İngilizce ulaşabilirsiniz.

www.fiyatimbu.com

www.fiyatimbu-global.com

Bu güler yüzlü ve başarılı girişimciler ile görüşme sağlamak isteyenler için ise iletişim bilgileri şu şekilde:

Türkiye Ana Ofis: Gayrettepe Mahallesi, Rüştübey Sk. No:2, Beşiktaş/İstanbul

+90 533 487 7207

Kaliforniya Ofis: 650 701-7810

info@fiyatimbu.com

 

Bahadır Bey’e ve Levent Bey’e bize ayırdıkları vakit için teşekkür ediyoruz; son derece etkileyici ve tarafların her birine kazanç sağlayan bu önemli girişime de başarılar diliyoruz.

Emre C. Çakmak
AmerikadaBugun.Com

 

 

Bir Cevap Yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN