• Dolar Alış 5.7314TL
  • Dolar Satış 5.7085TL
  • Euro Alış 6.3363TL
  • Euro Satış 6.3110TL

APPLE, BU YAZ ABD’DE KENDİ KREDİ KARTINI PİYASAYA SÜRÜYOR

applecard.

Apple, bu yaz ABD’de kendi kredi kartı “Apple Card”ı piyasaya sürüyor. Kartın Türkiye pazarına girmesi ise henüz söz konusu değil.

 

Son dönemde düşük Iphone satışlarından dolayı büyük gelir kaybına uğrayan dünyanın önde gelen teknoloji devlerinden biri olan Apple, çareyi software yatırımlarında bulmuş durumda.

 

Kullanıcılar, Apple Card’ı Iphone’larından yönetebilecekleri gibi fiziki versiyonuna da sahip olabilecekler. Kısa bir kayıt işlemi ardından, artık kredi kartlarını mağazalarda, uygulamalarda ve dünya çapında çevrimiçi olarak kullanabilecekler. Apple’ın cüzdan uygulaması ile kullanıcıların, harcama hedeflerini belirlemesine, ödül takibi yapılmasına ve bakiyelerini yönetmelerine yardımcı olacak ekstra özellikler sunulacak.

apple card.

 

GOLDMAN SACHS İŞBİRLİĞİ

Apple Card, ABD’nin en büyük yatırım bankalarından biri olan Goldman Sachs ile Apple iş birliği içinde yürütülüyor. Apple çalışanlarının da Goldman Sachs ile geliştirilen kredi kartının test kullanıcıları olacağı iddia ediliyor.

Konuya ilişkin henüz resmi bir açıklama gelmese de bu proje kapsamında kredi kartı ile Iphone, Ipad gibi Apple IOS işletim sistemli cihazlarda derin bir entegrasyon geliştirileceği bekleniyor.

İLK KREDİ KARTI

Sachs’a ait kredi kartlarının Mastercard logosu taşıması bekleniyor. Goldman Sachs tarafından piyasaya sürülecek ilk kredi kartı olması da bir diğer dikkat çekici nitelik. Özetle, Sachs, Apple aracılığıyla daha farklı bir pazara giriş yapıyor.

 

Tuğçe Coşkun

AmerikadaBugun.com

 

 

Bir Cevap Yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN