• Dolar Alış 6.0600TL
  • Dolar Satış 6.0358TL
  • Euro Alış 6.7614TL
  • Euro Satış 6.7344TL

ABD’de silahlı saldırı: En az 3 ölü, 2 yaralı

ABD'de silahlı saldırı: En az 3 ölü, 2 yaralı

ABD’nin Maryland eyaletindeki bir iş merkezinde meydana gelen silahlı saldırıda 3 kişinin hayatını kaybettiği, 2 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Saldırının gerçekleştiği Harford kenti şerifi Jeffrey Gahler, basın mensuplarına saldırıyla ilgili izah yaptı.

Gahler, silahlı saldırıda 3 kişiyi öldürüp, 2 kişiyi yaraladığı tahmin edilen zanlının Radee Labeeb Prince (37) olduğu ve saldırganın arandığını anlatım etti.

Saldırının 09.00 sularında Harford’ın Edgewood bölgesinde yer saha “Emmorton Business Park” içindeki Advanced Granite Solutions adlı firmada meydana geldiğini dile getiren Gahler, Prince’in işletmeyle ilgisinin olduğuna inandıklarını söyledi.

Henüz saldırının nedenini bilmediklerine işaret eden Gahler, Prince’in Maryland dışında Delaware, Pennsylvania ve başşehir Washington DC’de de arandığını belirtti. Gahler, saldırıda hayatını kaybedenlerin ve yaralananların kimlikleri üzerinde çalıştıklarını, ilerleyen saatlerde olayla ilgili yeni bilgileri paylaşacaklarını vurguladı.

Öte yandan hücum nedeniyle aynı bölgedeki bazı okulların ve işletmelerin kapılarını kapattığı ve hiçbir ziyaretçinin girişine ruhsat verilmediği kaydedildi.

Bir Cevap Yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN