• Dolar Alış 5.7117TL
  • Dolar Satış 5.6889TL
  • Euro Alış 6.4041TL
  • Euro Satış 6.3785TL

ABD’DE 3 TÜRK’E “ELLIS ISLAND” ŞEREF MADALYASI

ellis-island-şeref-mad

ABD’nin en saygın ödüllerinden biri olan Ellis Island Şeref Maldalyası’na sahip olma şerefine bu yıl 3 Türk nail oldu.

 

Eski Coca-Cola Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Muhtar Kent dahil olmak üzere üç Türk-Amerikan iş adamı (Türk Miras Vakfı (THO) Başkanı Ali Çınar ve İnternet Pazarlama Derneği Başkanı Sinan Kanatsız), alanlarındaki başarıları ve ABD toplumuna sağladıkları katkılar için 2019 yılı Ellis Island Şeref Madalyası aldı.

 

Mastercard Üst Yöneticisi Ajay Banha, IBM Üst Yöneticisi Virginia Rometty, Kongre üyelerinden Adam Schiff, eski Google Üst Yöneticisi Eric Schmidt, ünlü şarkıcı Paula Abdul, Dr. Sanjay Gupta, Nobel Ödüllü Dr. Torsten Wiesel gibi birçok Amerikalı da bu ödüle layık görülen isimlerden.

 

EN GENÇ ŞEREF MADALYASI SAHİBİ

34 yıldır düzenlenen bu etkinlikte, Ali Çınar Ellis Island ödülünü alan Türkler arasında en genç oldu.  Ellis Island ödülünü alan en genç iş insanı ve gazeteci Çınar, “Bu prestijli ABD ödülünü almaktan onur duyuyorum. Hem ben hem de Türk-Amerikan topluluğu için büyük bir onur” ifadelerine yer verdi.

Sözlerine devam eden Çınar, “ABD’de yaşayan tüm Türk vatandaşlarının, Türkiye’nin sesini her yerde ve her alanda duyulmasının bir görevi olduğunu düşünüyorum” dedi.

Washington merkezli düşünce kuruluşu Türk Miras Vakfının Başkanı Çınar, Türk-Amerikan ilişkilerinin geliştirilmesi ve Türkiye’nin tanıtımı konusunda çalışmalarını sürdürüyor.

 

ELLIS ADASI ONUR DERNEĞİ NEDİR? (EIHS)

Ellis Adası Onur Derneği (EIHS), 1986 yılında, Amerika’nın kuruluşunda ve büyümesinde göçmenliğin önemli bir rol oynadığını ve göçmenlik ruhunu anmak amacıyla Başkan Ronald Reagan’ın emriyle kuruldu. Dernek, tüm etnik kökenli gençlere yönelik ulusal eğitim programlarını desteklemektedir. Ek olarak, EIHS, göçmenlerin ve onların neslinin Amerika’ya yaptıkları katkıları kutlayan programlar organize etmekte ve desteklemektedir. Her yıl, EIHS topluluğundaki adanmış üyeleri, vatanseverlik, hoşgörü, kardeşlik ve çeşitlilik kutlamalarında Amerika’nın ruhunu taşıyan Onur Adasının Şeref Madalyaları ile tanır. Her yıl tarihi Ellis Adası’nda, kendi alanlarında başarılı olan ve ABD’ye ilham veren seçkin bir gruba takdim edilir.

 

 

AmerikadaBugun.com

Tuğçe Coşkun

Bir Cevap Yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN