• Dolar Alış 6.0600TL
  • Dolar Satış 6.0358TL
  • Euro Alış 6.7614TL
  • Euro Satış 6.7344TL

ABD Başkanı Donald Trump, doktorlardan geçer not aldı

ABD Başkanı Donald Trump, doktorlardan geçer not aldı

ABD Başkanı Donald Trump’ın Beyaz Saray’daki bir yılına ilişkin henüz yayımlanan ve Michael Wolff tarafından kaleme alınan “Ateş ve Öfke” başlıklı kitapta akli sağlığının iyi olmadığının iddia edildi.

Bunun üzerine Trump, Beyaz Saray’a gelişinden bu yana ilk kez sıhhat kontrolünden geçti.

Virginia eyaletinde bulunan Ulusal Askeri Tıp Merkezi’nde muayene edilen Trump’ın sağlığı hakkında ilk izah doktorundan geldi. Dr. Ronny Jackson, yazılı olarak yaptığı açıklamada, Başkanın muayenesinin iyi geçtiğini, sağlığının mükemmel olduğunu söyledi. Hangi konularda muayene olduğu bilinmeyen Başkan Trump’ın sağlığı hakkındaki bazı detaylar ise Salı günü paylaşılacak.

Ülkenin seçilen en ihtiyar başkanı olan Trump’ın geçtiğimiz günlerde hakkında çıkan kitapta us sağlığı ile ilgili iddialara karşılık veren Trump, sosyal medya hesabında üst üste ne kadar akıllı olduğunu anlatan mesajlar yayınlamak zorunda kalmıştı.

Ancak Trump’ın attığı bu mesajlar tepkilerle beraber us sağlığıyla ilgili söylentileri de artırmış, fizyolojik sağlığından ziyade psikolojik sağlığının incelenmesi gerektiği tartışılmıştı.

Wolff’un “Ateş ve Öfke” kitabında Trump’ın zehirlenmekten korktuğu için genellikle fast-food zinciri McDonalds’tan hamburger sipariş ettirdiği yazıyor. Amerikan medyasına göre Trump’ın hamburgerin yanı dizi pizza ile fazla pişmiş biftek de yediği ve bir öğünde iki porsiyon tatlı tükettiği iddia ediliyor.

Beyaz Saray muayeneye ilişkin bulguların tamamını duyurmak zorunda değil ancak Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders eski başkanların paylaştığı sonuçların aynısını yayımlayacaklarını anlatım etmişti.

Kaynak: AA

Bir Cevap Yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN