• Dolar Alış 5.7728TL
  • Dolar Satış 5.7498TL
  • Euro Alış 6.3865TL
  • Euro Satış 6.3610TL

2019’DA DÜNYA MARKALARI İSTANBUL’DA BULUŞUYOR

Screen Shot 2019-06-01 at 12.56.44 AM

Dünya Markalar Derneği, bu yılki zirvesini Aralık ayında, İstanbul’da gerçekleştiriyor. Marka olmanın önemini vurgulayan Dünya Markalar Derneği kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Umut Çınar, her geçen yıl bu önemin daha da artacağını ifade ediyor.

Dünya Markalar Derneği ya da kısaca DÜMADER, Dünya markalarını bir araya getirmek ve marka kalitelerini arttırmayı sağlamak amacıyla 2015 yılında Ankara’da kurulan bir dernek. Kurucusu olan Umut Çınar’ın başkanlığını yürüttüğü dernek, çeşitli kuruluşlarla ve sivil toplum örgütleriyle de bir araya gelip toplumsal hizmet alanında birçok etkinlik düzenlemekte.

Aynı zamanda Dünya Yaşlılık Derneğinin de kurucusu olan Umut Çınar’ın, yurtiçi ve yurtdışında da birçok destekçisi var. Bu yıl yapılacak olan Dünya Markalar Zirvesi’ne yurtdışından da pek çok katılımcı olacağını söyleyen Umut Çınar, zirvenin vesilesiyle Türkiye’nin uluslararası platformda tanıtımının yapılacağı için de bir hayli gururlu.

Bu yıl 10.su düzenlenecek olan Zamanı Tersine Kuranlar Ödül Töreninde ise birçok dünya markası yer alacak. “Uluslararası markalar ülkelerinin imajına büyük ölçüde katkıda bulunur” diyerek markalaşmanın önemini belirten Umut Çınar, sözlerine şöyle devam ediyor:

“Uluslararası bir marka o ülke insanının güvenini arttırır. Uluslararası markalar ülkedeki istihdam ve milli geliri arttırır.”

Yurtdışında markalaşmak denilince ilk akla gelen ülkelerden biri Amerika. Gerek teknolojiye verdiği önem gerekse fırsat çeşitliliğinin yoğun olması bu ülkede ticaret yapmayı teşvik eden en önemli unsurlardan biri. Amerika’da şirket kurulum ve yönetim danışmanlığı yapan Social Enterprises LLC Yönetim Kurulu Başkanı Samet Oynamış, Umut Çınar’la birlikte geçtiğimiz yılda bir protokol imzaladı. Buna göre, amerikadasirket.com üzerinden Amerika’da kurulacak Türk menşeili tüm şirketlere destek sözü veren Oynamış, bu yıl da İstanbul’da düzenlenecek olan Dünya Markaları Zirvesi’nde yerini alacak.

“Ekonomik kalkınca için markalaşma süreci” sloganıyla kurmuş olduğu bu derneğe yıllardır gönül vermekte olan Umut Çınar ise dünya çapında markalaşan Türk firmalarının her zaman yanında olacağını ve günden güne dünya pazarında liderliğe koşacak olan firmaların sayısının artacağını ifade ediyor.

Bu yıl Aralık ayında İstanbul’da gerçekleşecek olan Dünya Markalar Zirvesi’nde, dünya markalarıyla yarışacak potansiyele sahip Türk markaları da olacak. Social Enterprises LLC ile yapılan anlaşma doğrultusunda küresel marketlerde yer edinmek isteyen bu markaların da önü açılacak.

 

AmerikadaBugun.com

Tuğçe Coşkun

Bir Cevap Yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN